THE MUSEUM of ODESSA MODERN ART  
 

Contacts MSIO Contacts   MSIO on FACEBOOK

 
 
Odessa Museum Of Modern Art

Playbill

В Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається виставка Іллі Чичкана “Психодарвінізм. Практичний гуманізм”

В Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться виставка художника Іллі Чичкана. Новий цикл робіт присвячений шедеврам класичного реалістичного живопису. Художник іронізує... more ...

Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського

18 червня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається масштабна виставка «Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима... more ...
Оголошено прийом заявок на стипендію Амбасадорів культури
Wednesday, 08 December 2021 10:49

Оголошено прийом заявок на стипендію Амбасадорів культуриМеценатська спільнота «Амбасадори культури» започатковує щорічну стипендію для українських художників і художниць на початку творчої кар'єри та оголошує перший відкритий конкурс на її здобуття. Стипендія не має обмежень щодо медіуму, із яким працюють заявники, чи тематикою робіт. Головна мета — підтримати сучасне мистецтво.

«Амбасадори культури» — спільнота підприємців-інтелектуалів, які об’єдналися на базі Музею сучасного мистецтва Одеси навколо ідеї розвивати культуру через підтримку сучасного мистецтва. Станом на жовтень 2021 Амбасадорами культури є 17 людей бізнесу з Одеси. Стипендія — другий проект, започаткований спільнотою. Зараз триває підготовка видання, присвяченого художнику Олегу Соколову. Книга, редактором та упорядником якої виступає колекціонер і меценат Євген Деменок, буде готова до друку на початку наступного року.

Стипендія Амбасадорів культури допоможе художнику чи художниці зосередитися на власному розвитку: резиденції або навчанні (необхідних для реалізації проєкту), розробці та реалізації виставки чи перфомансу, написанні критичних матеріалів, створенні книги або іншого видавничого проєкту тощо.

Заявник має подати на розгляд експертної комісії проєкт, який планує втілювати протягом отримання стипендії. Подаватися можуть як окремі автори та авторки, так і художні групи та колективи. У разі, якщо на стипендію претендує колектив авторів, заявку подає один з учасників/учасниць. Робота, створена за підтримки «Амбасадорів культури», після презентації залишається у власності автора, авторки чи авторського колективу.

Експерти відбіркової комісії:

 • Олександра Кадзевич, художниця, кураторка, засновниця artist-run space NOCH
 • Тетяна Кочубінська, мистецтвознавиця, незалежна кураторка, дослідниця сучасного мистецтва, лекторка і авторка текстів
 • Михайло Рашковецький, незалежний куратор, арт-критик та історик мистецтва
 • Володимир Чигринець, куратор експериментального центру Muzeon, художник, музикант

Головні критерії відбору:

 • актуальність та художня значущість поданого проєкту;
 • заявник або заявниця мають працювати у сфері сучасного мистецтва;
 • ясність та продуманість концепції, реальність її втілення;
 • зрозумілий результат проєкту;
 • напрацювання та візуальні матеріали до поданого проєкту.

Заявнику/ці має бути повних 18 років. Не приймаються до розгляду заявки від художників та художниць, що є фіналістом/кою або переможцем міжнародних та/або всеукраїнських премій у галузі мистецтва, інших стипендій та довготривалих резиденцій.

Розмір стипендії:
6 місяців по 10 тисяч гривень + окремий бюджет (30 тисяч гривень) на реалізацію проєкту на території Музею сучасного мистецтва Одеси з кураторським супроводом.

Таким чином стипендія надає можливість сучасним художникам на початку кар’єри отримати не тільки фінансування, а й кураторську, інформаційну та інституційну підтримку від МСМО.

Цілі стипендіальної програми:

 • підтримати сучасних українських художників на початку творчого шляху;
 • активізувати локальну арт-сцену;
 • мотивувати митців до експериментальних проєктів;
 • створити точку зустрічі експертів та молодого актуального мистецтва;
 • за допомогою незалежної експертної комісії щорічно віднаходити та підтримувати найперспективніших авторів, які мають усі шанси стати важливою частиною історії українського мистецтва та культури майбутнього.

Митець або мисткиня, що отримає стипендію Амбасадорів культури, має подати нескладний фінансовий та наративний звіти протягом місяця після реалізації проєкту. Терміни реалізації проєкту проговорюються індивідуально зі стипендіатом. У папці на диску ви можете знайти зразки документів, необхідних для подачі та звітності по проєкту:

 • зразок бюджету проєкту;
 • критерії оцінювання;
 • фінансовий звіт;
 • наративний звіт.

Дедлайн подачі заявки: 21 січня 2022
Результати конкурсу будуть оголошені до кінця лютого 2022.

Для того, щоби податися на стипендію Амбасадорів культури заповніть, будь ласка, анкету. Участь безкоштовна.

У разі виникнення запитань звертайтеся, будь ласка, за адресою This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it