THE MUSEUM of ODESSA MODERN ART  
 

Contacts MSIO Contacts   MSIO on FACEBOOK

 
 
Odessa Museum Of Modern Art

Playbill

Новый выставочный зал открывается проектом «Музыка сфер»

There are no translations available.Музей современного искусства Одессы совместно с международным фестивалем Odessa Classics представляет проект «Музыка сфер». В основу... more ...

Мы рождены, чтоб Кафку сделать былью. Вагрич Бахчанян

There are no translations available.12 апреля 2019 года в Музее современного искусства Одессы Харьковская муниципальная галерея представит ретроспективный проект Вагрича... more ...
В Одесі відкриється виставка про мистецьке та історичне осмислення масового насильства ХХ століття
Thursday, 01 November 2018 19:24
There are no translations available.

З 9 листопада по 16 грудня 2018 р. у Одесі триватиме виставка «(не)означені», яка поєднує рефлексії художника Нікіти Кадана та дослідників щодо тем, пов'язаних зі злочинами нацизму та сталінізму, етнічними чистками та іншими актами насильства в 30-40- роках ХХ століття. Виставку організовують Музей сучасного мистецтва Одеси та Центр міської історії (Львів).З 9 листопада по 16 грудня 2018 р. у Одесі триватиме виставка «(не)означені», яка поєднує рефлексії художника Нікіти Кадана та дослідників щодо тем, пов'язаних зі злочинами нацизму та сталінізму, етнічними чистками та іншими актами насильства в 30-40- роках ХХ століття. Виставку організовують Музей сучасного мистецтва Одеси та Центр міської історії (Львів).
Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси, м. Одеса, вул. Леонтовича (Белінського) 5.
Час роботи: середа-субота 12.00-19.00, неділя 12.00-18.00, вихідні: понеділок, вівторок.

Спадками ХХ століття серед іншого є незліченні та неозначені могили і мільйони вбитих. Їхні імена часто невідомі. А якщо відомі, то насамперед у родинних переказах.  Безіменні у числах, вони стають символами та об’єктами пам'ятей, політик та досліджень. Водночас теми пов’язані з масовим насильством, все ще є мало осмисленими, особливо локально. Їх й надалі використовують та підпорядковують вузьким ідеологічним рамкам та політичним цілям. Виставка «(не)означені» покликана дати імпульс ширшим рефлексіям та осмисленню травматичних і все ще не проговорених тем про наше минуле.
Основою виставки є роботи Нікіти Кадана, які складаються з трьох серій: «Національний ландшафт», «Гілка,» «Погром,» та роботи «Селянин». Через мистецьке опрацювання фотографій жертв найстрашніших масових злочинів та насилля ХХ століття, в тому львівського погрому та етнічних чисток на Волині, Нікіта звертається до теми насилля і ставить питання про небезпеки заідеологізування і маніпулювання, витіснення «незручної історії« та наслідків «конкуренцій пам’ятей».
Особливістю виставки є залучення дослідників, насамперед істориків, але теж представників таких дисциплін як філософія, антропологія, література, візуальні студії. Це автори та авторки з України, США, Польщі, Великобританії, Німеччини, які працюють з джерельними матеріалами та беруть участь у сучасних дискусіях на ці теми.
Спеціальна виставкова програма включатиме лекції, дискусії, авторські тури та покази фільмів. Партнер програми – Hubs of History.
Проект «(не)означені» розпочався у 2017 році виставкою та публічною програмою у Центрі міської історії у Львові. У 2016 році вибрані роботи експонувалися на виставці «Кістки перемішалися»  у Галереї Арсенал (Білосток, Польща).
Нікіта Кадан – художник; народився у Києві у 1982 році. У 2007 закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури, де навчався на відділенні живопису у майстерні монументального мистецтва під керівництвом професора М. А. Стороженко. Автор скульптур та інсталяцій, живописних та графічних робіт. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об'єднання Худрада.
Автори текстів: Мартін Поллак, Андрій Усач, Кейт Браун, Ґжеґож Мотика, Іван-Павло Химка, Ян Томаш Ґросс, Омер Бартов, Крістоф Мік, Джесика Зичович, Олена Петренко, Джейсон Франсіско, Ганс Ульріх Гумбрехт та Юрій Лейдерман.
Куратори: Софія Дяк, Олександра Трянова, Оксана Довгополова.
Центр міської історії поєднує академічні дослідження в сфері міських студій і формати публічної й цифрової історії для ширшої аудиторії. Міждисциплінарна команда Центру втілює дослідницькі проекти, цифровий архів, виставки, освітні програми.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Детальна інформація про проект:
http://www.lvivcenter.org/uk/exhibitions/historical/178-17-09-07-unidentified