THE MUSEUM of ODESSA MODERN ART  
 

Contacts MSIO Contacts   MSIO on FACEBOOK

 
 
Odessa Museum Of Modern Art

Playbill

В Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається виставка Іллі Чичкана “Психодарвінізм. Практичний гуманізм”

В Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться виставка художника Іллі Чичкана. Новий цикл робіт присвячений шедеврам класичного реалістичного живопису. Художник іронізує... more ...

Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського

18 червня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається масштабна виставка «Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима... more ...
Home
На базі МСМО заснували меценатську спільноту «Амбасадори культури»
Thursday, 29 July 2021 09:20

На базі Музею сучасного мистецтва Одеси заснували спільноту «Амбасадори культури» — об’єднання підприємців-інтелектуалів, які згуртувалися навколо ідеї розвивати культуру через підтримку сучасного мистецтва, продовжуючи одеську традицію меценатства. Спільнота об’єднує успішних та прогресивних людей та організації, які поділяють однакові цінності.

«Ми вважаємо культуру одним з головних рушіїв цивілізованого суспільства, розуміємо важливість як збереження спадщини, так і підтримки нового й актуального мистецтва. Амбітна місія “Амбасадорів культури” — формувати культурний код майбутнього країни. Вірю, що нам вдасться втілити її в реальність завдяки об’єднанню мистецьких, експертних та ділових кіл Одеси та України», — розкриває концепцію спільноти почесний Амбасадор культури Вадим Мороховський, колекціонер, засновник МСМО.

Повний маніфест спільноти можна прочитати тут.

Почесні Амбасадори культури Семен Верник і Володимир Осадчий підтримали створення виставки «Колір, музика, слово», яка присвячена одеському художнику-авангардисту Олегу Соколову та триває у Національному художньому музеї України до 18 липня. Це спільний проєкт Музею сучасного мистецтва Одеси та NAMU, в експозиції представлені роботи з колекції Володимира та Тетяни Осадчих, твори із зібрань Національного художнього музею України, Музею сучасного мистецтва Одеси, Одеського музею західного та східного мистецтва, Одеського художнього музею, Євгена Деменка. Коштом меценатської спільноти буде виданий каталог, присвячений Олегу Соколову.

01
01
02
03
04
05
06

Наступний крок «Амбасадорів культури» — заснування стипендії для молодих художників, які живуть і працюють в Одесі. Конкурс на її отримання планують оголосити до кінця літа. За його результатами експертна рада обере одного переможця, який отримуватиме стипендію протягом декількох місяців на розробку та реалізацію творчого проєкту, що буде представлений на підсумковій виставці.

Наразі Амбасадорами культури є: Георгій Бочорішвілі (ЗАРС), Семен Верник, Валерій Волков (Югфуд), Сергій Волощук (Новотех), Роман Дамаскін (Новолог), Олександр Ейсмонт та Павло Лісіцин (Євротермінал), Володимир Масленков, Ігор Маркушевський та Віталій Шмулевич (Алколайн), Вадим Мороховський (банк «Восток»), Володимир Осадчий, Марія Соляник, Дмитро Слюсарев, Володимир Черняков (Сінтез груп).

Скоро ми детальніше розповімо про спільноту, її проєкти та учасників. Слідкуйте за новинами.