Categories
News

Оголошено лауреата Стипендії Амбасадорів культури 2022

У листопаді 2021 року був оголошений конкурс на здобуття Стипендії Амбасадорів культури. Ми отримали 137 заявок від художників, художниць та колективів з усієї України. І планували до кінця лютого 2022 року оголосити ім’я переможця.

Експерти відбіркової комісії Олександра Кадзевич, Тетяна Кочубінська, Михайло Рашковецький та Володимир Чигринець обрали його незадовго до початку повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України. Нам був потрібен час, щоби зрозуміти, чи зможемо ми виконати зобов’язання та переформатувати завдання стипендії під нові обставини.

Стипендія Амбасадорів культури була заснована задля підтримки митців та мисткинь на початку творчого шляху, які працюють у галузі сучасного мистецтва. В умовах війни це завдання видається нам надважливим та особливо актуальним. У тому числі тому, що культура та мистецтво залишаються важливими інструментами осмислення та реакції на складну дійсність, а митці потребують підтримки чи ненайбільше, ніж у мирні часи. Саме тому ми вирішили реалізувати стипендіальну програму, але в дещо зміненому форматі.

Як працюватиме Стипендія Амбасадорів культури в умовах війни:

  • розмір стипендії — 60 тисяч гривень, максимальна тривалість — півроку;
  • протягом першого місяця художник разом з куратором розроблятимуть новий проект — такий, що більше відповідає часу та актуальним мистецьким пошукам художника;
  • продакшн та презентація готового проекту відбудеться залежно від поточної ситуації — зараз складно планувати щось заздалегідь.

Отже, Стипендію Амбасадорів культури у 2022 році отримуватиме художник Юрій Болса. Дякуємо нашим експертам за професіоналізм, включеність та чутливе оцінювання поданих заявок.

Про художника:

Юрій Болса народився 1997 року в місті Червоноград Львівської області. Закінчив Вище професійне училище №11 за спеціальністю оператор комп’ютерного набору і верстки (2015). Одна з перших персональних виставок відбулася в Одесі в 2016 році — проєкт «Негативные стороны» в експериментальному просторі «Артерія» Музею сучасного мистецтва. Учасник колективних виставок That’s Wassup (Центр сучасного мистецтва М17, Київ, 2017), «Діти доктора Франкенштейна» (Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея, Київ, 2018), Друга бієнале молодого мистецтва (Харків, 2019), Between Fire and Fire. Ukrainian Art Now (Відень, 2019), Фестиваль наївного мистецтва (2021).

Юрій Болса: «У такий час мені важливо отримати цю стипендію, щоби далі відчувати себе живим. Страшно перестати займатися мистецтвом саме зараз, воно захищає художника від ризику втратити можливість займатися практикою і разом з тим — себе».

«Амбасадори культури» — спільнота підприємців-інтелектуалів, які об’єдналися на базі Музею сучасного мистецтва Одеси навколо ідеї розвивати культуру через підтримку сучасного мистецтва. Під час повномасштабної війни за підтримки «Амбасадорів культури» були вкриті мармурові скульптури у центрі Одеси та в партнерстві з банком «Восток» проведена вулична виставка воєнної фотографії «Пліч-о-пліч».

З вірою в перемогу, ЗСУ та силу сучасного мистецтва.