Про музей

про Музей сучасного мистецтва Одеси

Історія
музею

Музей сучасного мистецтва Одеси (МСМО) був заснований 10 квітня 2008 року бізнесменом і меценатом Вадимом Мороховським на основі унікальної колекції неофіційного мистецтва Одеси 1960–80-х років, включаючи твори художників “другої хвилі одеського авангарду” з колекціонера Михайла Кнобеля. Ця колекція значно розширена і продовжує поповнюватись.

Протягом свого існування МСМО успішно провів численні важливі заходи, зокрема міжнародні бієнале сучасного мистецтва, які створили платформу для творчого співробітництва культурних інституцій, митців, кураторів, мистецтвознавців та культурологів з більш ніж 30 країн світу.

В фонді музею зберігаються твори багатьох видатних представників одеського «нонконформізму», таких як Олег Соколов, Олександр Ануфрієв, Валентин Хрущ, Володимир Наумець, Володимир Стрельников, Людмила Ястреб, Юрій Єгоров, Олександр Фрейдін, Люсьєн Дульфан та багато інших.

Також музей широко представлений творчістю одеських концептуалістів, зокрема Леоніда Войцехова, Сергія Ануфрієва, Юрія Лейдермана, Ігоря Чацкіна, Олександра Ройтбурда, Групи «Перці» (Людмила Скрипкіна, Олег Петренко), Групи «Мартинчики» (Світлана Мартинчик, Ігор Стьопін) та інших. А також представлені твори митців 90-х: Ігоря Гусєва, Андрія Казанджія, Дмитра Дульфана, Мирослава Кульчицького і Вадима Чекорського, Уте Кільтер…

Музей складається з декількох частин: основної будівлі, де розміщено головну експозицію, нової виставкової зали та експериментального центру Muzeon.

Основна будівля музею є пам’яткою архітектури 1906 року, що була спроектована шведським архітектором Християном Скведером (1850–1920) для своєї родини. На першому і другому поверхах розташовані 12 виставкових залів, де експонуються твори з фонду музею, проводяться довготривалі кураторські проєкти, представляються виставки з приватних колекцій, організовуються екскурсії, а також зустрічі і дискусії, присвячені актуальним питанням розвитку сучасного мистецтва.

В підвальному приміщенні знаходиться Muzeon Experimental Centre – альтернативний виставковий простір, метою якого є створення відкритого незасуджуваного середовища для художніх спільнот в Одесі та підтримка молодих авторів у реалізації їх власних та спільних проєктів. Тут відбуваються лекції, концерти, перформативні заходи, а також працює відкрита бібліотека за умовами внесення добровільних внесків, що нараховує понад 400 видань, присвячених сучасному мистецтву. Простір Muzeon створено на базі та підтримується Музеєм сучасного мистецтва Одеси (МСМО).

Нова виставкова зала обладнана системою клімат-контролю, сучасною медійною технікою і враховує потреби відвідувачів з обмеженими можливостями. В виставковому залі проводяться експозиції, відбуваються перформанси, проходять лекції, презентації, демонструються кінострічки.

Події