Артерія

Простір творчих ініціатив "Артерія"

Музей сучасного мистецтва Одеси представляє простір творчих ініціатив “Артерія”.

Серце мистецтва – у молодому, зеленому, незаангажованому, від нього надходять імпульси в усі органи мистецького тіла України.

У просторі “Артерія” експонується те, що ще не оперилося, не налилося соком зарозумілості, не закостеніло у викристалізованому власному стилі, не оформилося в ороговілий “ізм”.

“Артерія” відкрита для пропозицій від молодих і творчих, вітаються всі види сучасного мистецтва.

МЕТА "АРТЕРІЇ"

Постійне вливання свіжої крові та смислів, пожвавлення мистецького процесу нашого міста та країни.

1. “Артерія” – що це?

Простір творчих ініціатив для молодих художників, творча лабораторія при Музеї, відкрита для всіх пропозицій, що надходять від юних творців. Іншими словами, це самоврядна територія мистецтва, де немає менторів (наставників) і головних. Є тільки живий творчий процес: виставки, обговорення, дискусії, лекції, спонтанні акції – все те, чим властиво займатися молодим художникам у процесі самовстановлення і самоорганізації. Хороші новини в тому, що для цього Музей виділив їм територію і свою підтримку (від фінансової до організаційної). Тепер головна мета проекту – постійне вливання свіжої крові, пожвавлення мистецького процесу нашого міста та країни.

2. Кількість учасників?
Слід одразу пояснити, що в “Артерії” немає постійного складу учасників, їхня кількість не регламентована. Це живий процес, у якому немає місця такого роду регламентам, що можуть тільки знижувати його гнучкість. Є лише вихідні дані: Музей як база в широкому розумінні цього слова і два координатори (Ольга Ланник і Роман Громов), завдання яких – структуризація бурхливої діяльності художників, встановлення часових рамок проєктів і задавання цьому потоку творчості русла.

3. Склад (кого запрошують у проєкти координатори)?
Склад учасників, як уже говорилося, буде постійно змінюватися. Він залежатиме від поточних проектів та ініціативи самих молодих художників. Відбір відбуватиметься лише за одним параметром – художник має бути молодим (до 35 років) і займатися актуальним мистецтвом (тобто тим, яке цікаво відображає навколишнє середовище, живе і відгукується на день сьогоднішній; що не заважає такому мистецтву, до речі, потрапити у “вічність”).

4. Які основні принципи роботи?
Принципи роботи можна виділити з попередніх відповідей. Оскільки ми запускаємо живий проєкт, то і принципи роботи формуватимуться в міру розвитку простору. На сьогодні основні принципи: рівні можливості для молодих художників проявити себе, працювати професійно і відповідально, постійно підтримувати живий інтерес до того, що відбувається на території “Артерії”, чи то виставка, чи то акція, чи то лекторій, працювати на території актуального мистецтва.

5. Що ми хочемо отримати в результаті в ідеалі?
Саме ідеал і стоїть перед нами і мотивує нас на розвиток “Артерії”. Ідеал цей – нова генерація одеських художників, сформована в групи або така, що складається з окремих самобутніх художників, але така, що відбулася. Також ми хочемо отримати такий простір, який би стягував як художників, так і людей, що цікавляться мистецтвом (глядачів, колекціонерів, критиків, музейників тощо), щоб усі учасники культурного процесу могли легко комунікувати. Ідеально стати місцем тяжіння і одночасно створення культурної цінності.

Координатори:

Ольга Ланник 
Роман Громов 

Події музею