Архів музею

Архів музею

В архіві Музею сучасного мистецтва Одеси представлена фото-, аудіо-, відеодокументація, а також архівні тексти і інтерв’ю, які відображають процес розвитку сучасного мистецтва у місті, починаючи з 1960-х років.

Про нас

Особливою цінністю архіву є матеріали, пов’язані з художньою сценою 1980-1990-х років — надзвичайно насиченого періоду в історії мистецтва Одеси, який був відзначений з’явленням відео-мистецтва, розвитком перформансу та концептуального мистецтва, зародженням перших інституцій сучасного мистецтва в Україні, активною кураторською та мистецько-критичною діяльністю.

На сьогодні командою архіву було оцифровано понад 2500 фото-, аудіо-, відеодокументів і текстових матеріалів. Щоб забезпечити зручний доступ до цих документів, ми створили онлайн-проект art(co)archive, який поетапно наповнюється унікальними матеріалами. Також проект ґрунтується на співпраці з різними інституціями, окремими художниками та приватними колекціонерами, які надають дозвіл на дослідження та публікацію своїх архівів і колекцій на ресурсі.

Ми віримо, що створення максимально відкритої та надійної бази даних сприятиме з’явленню критичних та аналітичних матеріалів всередині художнього співтовариства, а зручна веб-платформа сайту допоможе привернути увагу більш широкої аудиторії.

На даний момент онлайн-архів art(co)archive перебуває у стадії реконструкції з метою забезпечити зручний досвід взаємодії з ресурсом. Відновлення роботи сайту в режимі загального доступу заплановане на кінець 2021 року. Ми впевнені, що цей архів стане важливим інструментом для художників та культурних дослідників, а також приверне інтерес широкої аудиторії любителів сучасного мистецтва.

Робота архіву сьогодні

Співпраця

Ми відкриті до співпраці з дослідниками, кураторами, журналістами та студентами, які цікавляться роботою з архівними матеріалами у межах своєї професійної діяльності. Ви можете відвідати наш архів, заповнивши форму заздалегідь та провівши зустріч з нашим архівістом.

Правила користування архівом

Команда архіву

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен

Іван Рубльов

Бізнесмен