Анастасія Кириліна — українська мисткиня. Народилася в 1981 році в м. Вінниця, навчалася в Одеському Національному університеті імені І.І.Мечнікова та нині проживає в Одесі. Творчість Насті це пошук себе, власних орієнтирів та ідеалів. Останнім часом успішно поєднує суто мальовничу практику з конструюванням побутових аксесуарів: від жіночого одягу до прикрас та сумочок.
Твір “Сім’я” створено в далекому 2009 році на початку професійного життя. Довге горизонтальне полотно картини перетинає жовто-синя мотузка. На ній є 3 прищіпки: жовта, повернута донизу, та блакитна, повернута догори, знаходяться поруч у центрі картини. Трохи поодалік від них ще одна, біла прищіпка, ніби меншого розміру, повернута ледь догори. На задньому фоні зображене блакитне небо, в нижній частині картини видніється паркан, праворуч – невелика частина будинку, від котрої ми бачимо лише край даху.
Картину можна розглянути з двох контекстів. В першому — це зображення буденності людського життя та його певних атрибутів. Сушка білизни є невід’ємною частиною побуту кожної родини. Так зазвичай, досі сушать речі у кожному одеському подвір’ї. Розміри та влаштування більшої частини наших квартир не передбачають інші варіанти.
Але, авторка не дарма назвала свій твір “Сім’я”. Можливо, в той час створення міцної сім’ї було для неї головною темою та таким чином вона продемонструвала перевагу сім’ї перед самотністю? Не дарма, одна прищіпка здається забутою і меншою за тих двох, які разом.
Здається, нічого особливого у цьому творі немає. Але, тоді потрібна відповідь: що зупиняє майже всіх відвідувачів біля цієї картини у виставкових залах вже багато років? Можна припустити, що це ті самі підсвідомі рефлекси, які забезпечують зчитування людиною простих асоціацій.