Сергій Белік. МоМА. З серії «В музеї». 2012

Фігуративні живописні твори сучасного мистецтва

Сергій Белік. МоМА. З серії «В музеї». 2012

Сергій Белік. МоМА. З серії «В музеї». 2012

 

Сергій Белік — відомий майстер живопису. Народився в Одесі у 1953 році. У всіх своїх творах митець шукає “втілення духу в матерії”. Як ревний вірянин, Сергій використовує у своїх творах людей та предмети для того, щоб через їхню сутність передати свій душевний та духовний стан. Його творчість заснована на інтуїції, яка веде до створення образів та символів, доступних для інтерпретації кожному глядачу.

На картині Сергія Беліка “В музеї. МоМА”, яка зроблена у 2012 року, зображена частина стіни зали Музею Сучасного Мистецтва (МоМА), який розташовано в Нью-Йорку. В цьому музеї експонується відомий твір Анрі Матісса «Танок». 

На картині зображено коло з п’ятьох оголених жінок, які взялися за руки та танцюють на галявині. Фігури — яскраво-червоні, небо яскраво-синє, трава — зелена. 

На передньому плані в центрі твору Беліка, спиною до глядача стоїть молода дівчина. Вона зображена у залі МоМА перед легендарним “Танком”. Картина Матісса зайняла майже всю видиму нам стіну. Фігури танцюючих – такого ж розміру, як і глядачка, що стоїть поруч з картиною, нахилилася до неї і вдивляється в твір. Дівчина майже зняла усю спідню білизну та залишилася тільки в чорних підборах. Зрозуміло, що це її останній рух перед приєднанням до героїнь Матісса.

Вже багато років «Танок» Матісса манить глядача недоступним святом. Сергій Белік розмірковує над вічною темою втрати кордону між глядачем та героями твору. Митець провокує дівчину на відчайдушну спробу входу у чуже свято життя. Це недоступне у звичайному світі існування приваблює своїми язичницькими, майже первісними танцями та почуттями. Автор трохи іронізує над жінкою, яка готова кинути все і приєднатися до шабашу. Також цей твір про часте бажання споживача мистецтва бути його частиною. Частиною уявного світу, де немає побуту, життєвих проблем та задач. Світу де царює магічний світ яскравих емоцій та захопливих пригод. Часто мистецтво є світом куди можна втекти, не тільки світ літератури, музики, але й живопису.