Музей сучасного мистецтва Одеси з 2 по 28 вересня 2014 року представляє персональний проєкт Сергія Кононова “Олімпійський резерв”.
Офіційною датою заснування Одеси прийнято вважати 2 вересня 1794 року. Однак не слід забувати про “стародавній” період в історії нашого міста: не тільки в Одеській області, а й на території самої Південної Пальміри розташовувалися поселення античної епохи, про що свідчать численні археологічні розкопки. Причетність Одеси до великої стародавньої цивілізації незаперечна, як незаперечний і благотворний вплив культури Античного Середземномор’я на розвиток нашого краю. Це, зокрема, знайшло своє відображення в міській архітектурі, що рясніє мотивами античного зодчества.
Не дивно, що молодий одеський художник Сергій Кононов постійно звертається до загадкового і вічно привабливого Античного світу з його міфічними героями: Олімпійськими напівбогами-напівлюдьми, монстрами, титанами та оракулами. Для нього цей світ – невичерпний запас, невичерпне джерело образів і сюжетів, що підлягають переосмисленню і художній “переробці”. При цьому Кононов не обмежується зануреннями в історію культури і деконструкцією культурних міфів, але сміливо вплітає в тканину своїх мальовничих полотен драматичні “сцени з сьогодення”, тим самим стверджуючи неминущий характер “античної драми”.
У рамках проєкту “Олімпійський резерв” митець представить живописні твори, створені за останні роки та об’єднані оригінальною авторською рефлексією щодо культури та міфології Античного світу.
Сергій Кононов народився 1994 року в Одесі. З 2009 до 2013 навчався в ОГХУ ім. Грекова, нині – в ОДАБА. Учасник низки виставок в Україні та за кордоном. Володар Другої премії та Призу глядацьких симпатій Конкурсу молодих художників “Український Прорив”, МСМО, 2014. Як переможець Конкурсу С. Кононов отримав право на реалізацію проєкту “Олімпійський резерв” у виставковій залі МСМО.
Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/505-olympic-reserve