Олексій Салманов – український художник, який у своїх практиках поєднує роботу з різними медіа. Протягом останніх кількох років Олексій розробляє нову мистецьку мову, що отримала умовну назву “графіті-перформанс”. У рамках цієї виставки “З вулиці – в музей” художник представить документацію цих перформансів, а також інших вуличних практик.
"Останні три роки я працюю з новою мовою в мистецтві, яка є поєднанням графіті та перформансу - двох медіа з абсолютно різною природою. Графіті - субкультура, закрита спільнота зі своєю комунікацією, зрозумілою лише її учасникам. Будучи досить виразною візуальною мовою та існуючи в загальнодоступному публічному просторі, графіті, тим не менш, не апелює до соціуму в цілому. Масова культура робить спроби привласнити собі цю доступну виразність через декоративні "мурали", які розмножилися на стінах міста по всьому світу, проте нічого спільного із субкультурою ці малюнки не мають. Так званий вандалізм - тобто нелегальне розписування стін - завжди перебував поза законом, а тому, щоб уникнути юридичного покарання, сам процес створення зображення завжди відбувається непомітно для соціуму в максимально короткий час. Інтерес у даному випадку представляє саме результат - розписана стіна, сама ж дія залишається непоміченою, ніби "за кадром". Перформанс має прямо протилежну субкультурі природу. У центрі уваги тут дія художника, яку представляють увазі публіки. Перформанс є частиною офіційної системи культури, інтегрованої в інституційне середовище. Таким чином, перформанс і графіті можна порівняти з офіційною релігією і сектою - протилежними полюсами культурного життя. Я ж працюю з мовою, в якій поєднані обидва ці полюси. Видування фарби з банки, як дію, я вводжу в той самий "кадр" - роблю його об'єктом уваги публіки. При цьому, оскільки я не є частиною субкультури, графіті є для мене лише інструментом цитування. Цю нову мову умовно можна назвати "графіті-перформанс".
Олексій Салманов народився в 1976 року в м. Ростов-на-Дону, Росія.
Переможець Премії Pinchuk Art Centre Prize 2009.
Не отримав формальної освіти в галузі мистецтва.
Розпочав свою мистецьку практику в 2008 році, завершивши стажування в студії Олафура Еліассона в 2010 році за Спеціальною Премією Pinchuk Art Centre Prize 2009.
Працює з різними медіа (фотографія, відео, перформативні практики, інсталяція).
Живе і працює в Києві/Одесі, Україна.
Виставка триватиме з 15 грудня 2017 до 21 січня 2018 року