У русі пензля, який здатен передати
подих вітру в листі дерев і політ хмар
у небі – живе мистецтво каліграфії.
Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 7 по 26 травня 2009 року проводить персональну виставку художника Віктора Лі.
Віктор Лі народився 1973 року. Після закінчення Шандунського художнього університету (Китай) викладав там же живописне мистецтво. Видав альбом “Збірник портретного начерку”.
Навчався в Росії, Україні, в 2009 року отримав ступінь магістра.
Автор шести персональних виставок. Його роботи зберігаються в приватних колекціях і галереях багатьох зарубіжних країн.
На виставці в МСМО представлені картини – техніка і манера письма яких звернені до давньокитайського живопису.
У своїх творах Віктор Лі відображає два стилі живопису, які є основними жанрами. “Гун бі” (старанний пензель) і “Се і” (вираження ідеї). Жіночі образи, предмети та окремі деталі вирізняються чіткістю ліній. Малюнок, пофарбований мінеральними фарбами, надає картині яскравості та виразності.
Композиція його картин вирізняється дивовижною гармонією. Китайці порівнюють її з мистецтвом танцю, вважаючи, що пензель художника-каліграфа танцює на папері. У русі пензля, який здатен передати подих вітру в листі дерев і політ хмар у небі – живе мистецтво каліграфії.
Витонченість живопису, колір, видові особливості передані з особливою точністю і майстерністю. Художнику притаманний власний почерк. Кожну лінію образу і предмета виконано одним дотиком пензля, де живий листочок і риска передають життєву силу та енергію природних об’єктів. Жіночі образи символізують вічне життя в оточенні чарівного світу, породженого народною фантазією.
Напрямок і спосіб діяльності майстра являє собою індивідуальний шлях до розуміння твору і осягнення його сенсу.
Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/207-l-r-