МСМО представляє проєкт Лариси Бєляєвої «Приречені на свободу»

Без рубрики / Виставки / Всі новини

МСМО представляє проєкт Лариси Бєляєвої «Приречені на свободу»

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ «Південний», з 09 лютого по 4 березня 2012 року представляє проект Лариси Бєляєвої «Приречені на волю».

Лариса Бєляєва, графік та живописець, створила дуже цілісний проект із більш ніж 20 мальовничих робіт.
Центральна тема – свобода. Апелюючи до Ж.П.Сартру, автор нагадує, що людина засуджена на волю. Однак, ми з народження занедбані у ситуацію, якій змушені підкоритися. Відносини свободи та фактичності завжди конфліктні. Йдеться не про вибір можливості для дії, а вираження свого ставлення до цієї ситуації. Свобода – це насамперед свобода свідомості, вибору духовно-моральної позиції. Тільки свідомість дозволяє піднятися над ситуацією і має функцію постійної втечі від предметності, даності.

Стрижнева ідея проекту – констатація антагонізму між свідомістю та буттям, суб’єктом та об’єктом, свободою та необхідністю, свободою та відчуженням. У кожній із картин художник намагається передати свій внутрішній стан, свій творчий шлях до свободи.
Ототожнюючи себе з чайкою (напевно, не дарма ім’я Лариса в перекладі з латинського означає «Чайка»), Л. Бєляєва зображує цього птаха в різних ситуаціях процесу здобуття свободи. У деяких роботах нерухома і покірна чайка обмотана (вся, або дзьоб) нитками. У цих картинах фон та образи – темні, статичні, як відображення думок та почуттів у складні хвилини життя. Але прагнення свободи бере гору. Настає просвіт у житті і творчості, фон творів світлішає, композиція стає яскравою і виразною, з’являються образи, що рвуться в різні боки (насамперед чайки) і промені світла.
Автору вдалося переконливо та яскраво зобразити досить традиційні проблеми, з якими стикається Людина, приречена на свободу.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/380-doomed-to-freedom