Полотна нагадують мальовничу мозаїку, де кожна точка-мазок суворо підпорядкована загальному колористичному і композиційному задуму.
Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 19 грудня 2008 по 7 січня 2009 року проводить персональну виставку київського художника Романа Чудновського.
Роман Чудновський народився в Києві 1965 року. У 1990 році закінчив графічний факультет Київського художнього інституту. Після закінчення вишу деякий час працював у галузі графічного дизайну, брав участь у виставках політичного плаката, але потім присвятив себе живопису.
У роботах Р. Чудновського 90-х років є сусідами вірність академічному стилю (здебільшого в портретах) і чуттєвість імпресіоністської живописної манери (ню в техніці пастелі), яким властива м’якість, “трепетність” передачі кольору, тонкий, ненав’язливий еротизм.
Наприкінці 90-х Р. Чудновський захопився технікою пуантилізму. Полотна, виконані в цей час, нагадують мальовничу мозаїку, де кожна точка-мазок суворо підпорядкована загальному колористичному і композиційному задуму. Застосування такої техніки в пейзажах і натюрмортах підкреслює складність і багатогранність нашого швидкоплинного світу.
Роботи останнього часу – сміливі, пастозні твори: пейзажі, оголені, мальовничі фантазії… У них можна побачити і вплив Сезанна, і модерністів початку ХХ століття, і Коровіна… Художник залюбки малює мастихіном, і апетитні згустки фарби, темпераментно покладені на полотно, лише на певній відстані перетворюються – на жіночу плоть, море, сонячний диск, що визирнув з-за хмари…
Р. Чудновський не зупиняється на одному стилі і, як і раніше, перебуває в художньому пошуку свого живописного “я” – намагається доступними йому засобами схвилювати глядача, відкривши перед ним колір і чуттєвість Буття.
Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/194-2010-02-21-09-37-49