Прощання з Михайлом Кнобелем

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Прощання з Михайлом Кнобелем

30 січня 2016 року, проживши трохи більше 78 років, після важкої і тривалої хвороби помер Михайло Зіновійович Кнобель.


Гідно пройшовши різні етапи свого життя, Михайло Зіновійович останні майже тридцять років був відомий далеко за межами Одеси як Колекціонер. Саме унікальна, подвижницька, іноді важкозрозуміла з прагматичних позицій, діяльність зі збирання, збереження та популяризації творів одеських художників була основним сенсом його життя.

М.З.Кнобель вперше в Одесі за майже сто років створив і продемонстрував практику сучасного колекціонування творів образотворчого мистецтва. Саме він при відборі артефактів до колекції запровадив етап обов’язкового обговорення зі спеціальними експертами. Колекція Кнобеля є першою приватною колекцією, що експонувалася в основних музеях України та Одеси. Праця “Мистецтво Одеси в колекції Михайла Кнобеля (2002 р.)” стала першим виданим в Одесі за багато десятиліть каталогом приватної колекції. Інші книжки, видані М.З.Кнобелем для опису його колекцій, є важливим посібником для багатьох читачів у всьому світі, які цікавляться історією одеської культури.

Саме колекція М.З.Кнобеля стала основною частиною фонду Музею сучасного мистецтва Одеси.

Наше Місто втратило одного з патріархів, які відроджували громадський рух зі збереження культури Одеси. Він назавжди залишиться в нашій пам’яті, а його книжки і збережені ним твори – в пам’яті наступних поколінь одеситів.

С.Є.Верник і Є.Г.Верник, В.С.Виродов, Є.М.Голубовський, Л.І.Заєва, С.Б.Кантор, С.І.Костін, А.К.Федорук.

Громадянська панахида за М.З.Кнобелем розпочнеться 1 лютого об 11:00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси.