Проєкт “Михайло Жук – Вісник Відродження”

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Проєкт “Михайло Жук – Вісник Відродження”

Масштабний виставковий проєкт «Михайло Жук — вісник Відродження» приурочено 140-річчю від дня народження видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука.

Проєкт був реалізований Музеєм сучасного мистецтва Одеси у партнерстві з Національним художнім музеєм України та здійснений за підтримки Українського культурного фонду.

Проєкт включає чотири етапи:

 

1. Виготовлення чайних трійок


Михайло Жук мав значний вплив на формування одеської школи кераміки. Його творча та педагогічна спадщина сформувала багатьох сучасних художників-керамістів.

У рамках проєкту було реалізовано репліки-реконструкції 5 порцелянових чайних трійок (чашка, блюдце, десертна тарілка) за авторськими ескізами Михайла Жука, котрі створила Олена Жернова. 

2. Друк двох репринтних видань


Надруковано два репринтні видання Михайла Жука із колекції Одеського літературного музею та Музею сучасного мистецтва Одеси.

П’єса “Маніфесто” та казка “Правда та неправда” – це унікальні видання, котрі не видавались після 1920-го року та рукописні вставки й авторські доопрацювання. Друк здійснювався видавничим домом “Антиквар”.

3. Виставка

Великим етапом проєкту стала масштабна виставка “Михайло Жук – Вісник Відродження”, котра відбувалася з 23 серпня до 27 вересня 2023 року в головній будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
На виставці було представлено близько 200 творів Михайла  Жука з колекції Музею сучасного мистецтва Одеси, Національного художнього художнього музею України, Одеського літературного музею України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, галерея НЮ АРТ, приватні колекції В. Лісничого (Одеса), О. Маркова (Київ) та Роксани Лемик (Львів). Фото до виставки надані Чернігівським літературно-меморіальним музеєм-заповідником Михайла Коцюбинського.
Курувала виставку – Олена Кашуба-Вольвач.

4. Онлайн каталог

Було створено та опубліковано на сайті Музею сучасного мистецтва Одеси масштабний каталог робіт Михайла Жука. До нього входять живописні, графічні, літературні та керамічні твори Михайла Жука.

Автором та упорядником каталогу став мистецтвознавець, дослідник та художник Володимир Кудлач. Завдяки плідній праці автора, в каталозі представлені роботи з ряду приватних та музейних колекцій, котрі презентують різні періоди та медіа в творчості Михайла Жука.