У МСМO новий сезон, нова виставка, нова експозиція

Без рубрики / Виставки / Всі новини

У МСМO новий сезон, нова виставка, нова експозиція

“Історія одного тіла” — перформанс про індивідуальне, що може проявитися та знайти своє універсальне місце в суспільному.

Простір “Історії одного тіла” розміщений всередині інсталяції та вміщує лише ДЕСЯТЬ глядачів. Показ відбувається за підтримки Музею Сучасного Мистецтва Одеси.

Тіло повниться історіями. Воно реагує та впливає. Воно всотує контексти та досвіди, і воно ніколи не буває одним.

Тіло повниться історіями. Вони складаються з точок на мапі Бессарабії, Чорного моря, його затоках та косах, і Одеси — як острова.

Тіло говорить російською, українською, болгарською, південним суржиком змішаним с забутим їдишем.
Тіло стає джерелом можливостей. Його афекти, звуки та рухи не тільки фіксують минулі історії, але й мають потенціал до нових.

Робота створюється в діалозі з концепцією “Тіло без органів”, вперше запропонованою у 1947 році Антоненом Арто, французьким письменником, актором, драматургом та теоретиком театру.

 

Робота створюється у співпраці Вікторії Хорошилової та Олександра Логінова. Для створення інсталяції використовується кінетична скульптура Васі Дмитрика.

Творча команда:

Перформери: Вікторія Хорошилова, Олександр Логінов Пластичні рішення: Вікторія Хорошилова
Візуальні рішення: Олександр Логінов, Вася Дмитрик Sound design: Арсеній Василенко

Менторська підтримка: Ганна Віноградова Консультантка з руху: Оксана Могілко Драматургиня: Юлія Гудошник

Вікторія Хорошилова — movement artist/художниця руху, танцівниця. Співзасновниця та учасниця перформативної групи P.L.O.T. (м.Одеса). З червня 2022 року перебувала на мистецькій резиденції в танцювальному театрі Сконе (Мальмьо, Швеція). Наразі працює, як фриланс танцівниця, перформерка та хореографка.

У власній мистецькій практиці зосереджена на громадянському активізмі, реалізації творчого потенціалу людини, питаннях особистої свободи та відповідальності.

Олександр Логінов — художник, архітектор, музикант. Співпрацював з Одеським художнім музеєм в проєкті “Cross-booking платформа” та інсталював виставкові простори. Як перформер, брав участь у музичних відео для гурту “О” (Україна) та гурту Nebala (Данія).

Наразі працює над власним україномовним музичним проєктом Otaku Otako. Цим проєктом Олександр маніфестує зміцнення духу, пробудження співчуття та контакту з власною природою в часи випробувань.

Робота реалізується завдяки Antonin Artaud Fellowship / Стипендія імені Антонена Арто наданої фондом Proto produkciia та лабораторією сучасної опери Opera aperta. Спеціальний конкурс для півдня відбувається у межах програми “Cultural Bridges: support of cultural figures from Southern regions of Ukraine”, що реалізується Іншою Освітою за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри в Україні» (UCBI).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Презентація танцювальної вистави “Історія одного тіла” відбудеться 17 грудня, о 13:00 та 14:30, в приміщенні Одеського музею Східного та Західного мистецтва, вул.Пушкінська, 9.

Вхід: для перегляду потрібно купити квиток до тимчасової експозиції Одеського музею Західного і Східного Мистецтва. Вартість квитка для дорослих: 100 грн.

Оскільки в просторі перформансу можуть знаходитись лише ДЕСЯТЬ глядачів, для перегляду потрібно обрати час відвідування 13.00 або 14.30 та зареєструватись: https://forms.gle/uk9c4tqZUoFFpYRj7


Глядачі можуть взяти участь у дійстві за певними правилами.