“ВЕРСІЇ ТА АСОЦІАЦІЇ” – виставка творів Олега Недошитка

Без рубрики / Виставки / Всі новини

“ВЕРСІЇ ТА АСОЦІАЦІЇ” – виставка творів Олега Недошитка

Суворі й пустельні, загадкові й чужі світи або міста; витончені й експресивні вихори або квіти – все це моментально виявляється кожним, хто затримається біля картин художника.

Версії та асоціації

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 12 березня до 7 квітня 2010 року проводить виставку Олега Недошитка “Версії та асоціації”.
Якщо подивитися перелік виставок, у тому числі персональних, в яких брав участь за останні роки Олег Недошитко, то видно, як рідко зустрічається там країна Україна і ще рідше місто Одеса. З огляду на успіх, який супроводжує цього художника, такий факт має засмучувати одеситів. Наш музей вирішив “виправити” ситуацію і провести персональну виставку О.Недошитка.
О.Недошитко єдиний у двох обличчях. Нам, глядачам, відомий яскравий, метафоричний художник, а студенти художньо-графічного факультету і мистецтвознавці під тим самим прізвищем знають теоретика композиції в абстрактному мистецтві.

Версії Олега в галузі композиції викладені в його статті в каталозі, приуроченому до виставки. Вони численні, як і належить серйозному досліднику. Але нас, глядачів, набагато більше вражають ті численні асоціації, що супроводжують його живописні твори. Суворі й пустельні, загадкові й чужі світи або міста; витончені й експресивні вихори або квіти – все це моментально виявляється кожним, хто затримається біля картин художника. Причому, іншим разом, у вас виникнуть інші асоціації. Символізм експресивних мазків Недошитка вражає.
Ще більш цікава нова серія його, здавалося б, “фігуративних” картин. Звісно, етнічні мотиви тут превалюють. Але художнику не вдалося (чи не захотілося?) остаточно порвати зі своїм абстрактним символізмом. Так з’явилася застигла в повітрі постать у стилізованому національному одязі, що розсовує руками рамки світу (чи маленького світу?) і прагне продовжити рух угору.
Очевидно одне: кожному глядачеві на цій виставці вистачить і версій, і асоціацій.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/238-l-r-

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки відбудеться в Музеї сучасного мистецтва Одеси 12 березня о 16:00.

Виставка триватиме з 12 березня до 7 квітня 2010 року.