30 серпня 2010 року в Одесі стартувала друга Одеська Бієнале сучасного мистецтва

Без рубрики / Виставки / Всі новини

30 серпня 2010 року в Одесі стартувала друга Одеська Бієнале сучасного мистецтва

Організатори: Музей сучасного мистецтва Одеси та Одеський міськвиконком.
Куратори: Станіслав Жалобнюк і Дмитро Банніков.

Одеса – місто, що є, без перебільшення, східно-європейською культурною Меккою; яке створило свою унікальну культурну традицію; місто есперанто; місто, створене як витвір мистецтва, за єдиним проектом, цілком як грандіозний ансамбль, де органічним є зв’язок палацово-храмових комплексів з моделлю торговельного порту і ділового міста.
Одеська Бієнале – стрижень, основа необхідних умов для подальшого розквіту мистецтв у місті.
Місце його проведення не обмежується стінами одного виставкового майданчика, а розширюється на все місто. Тим самим виявляється характер міського простору як твору мистецтва, підкреслюється його сценічність. Природа Міста чудово підходить для відпрацювання передових моделей культури, реалізації новаторських проєктів та ідей, що рухають уперед до нових естетичних обріїв усю мистецьку ситуацію загалом.

Одеська Бієнале покликана дати відповіді на запитання: куди рухається сучасне мистецтво; а також здійснити мрії авангардистів минулого – впровадження мистецтва в маси, в повсякденність, досягнення живого інтерактивного спілкування між художником і глядачем, розвиток Одеси як “творчого міста” зі збереженням його толерантності до чужих ідей.
У Бієнале беруть участь понад сотня художників, серед яких легендарні метри одеського мистецтва. До організації експозиції та деяких акцій як кураторів залучені Фелікс Кохріхт, Сергій Ануфрієв і Павло Іллічов.
Центром Бієнале стане Музей сучасного мистецтва Одеси, де відкрилася виставка “Зона життя”. Паралельно яскраві виставки відкрито у Всесвітньому клубі одеситів та Експериментальному центрі сучасного мистецтва при МСМО “Чайна фабрика”. Далі географія події переміститься до галереї “Аурум”, Думської площі, пам’ятника Дюку і Потьомкінських сходів.
Бієнале перетворить місто на поле споглядання та естетично осмисленої дії, так само, як кіно перетворює те, що ми бачимо, на чарівну казку. Але ж мистецтво призначене саме для цього, а у співпраці з Містом може досягти незвичайного ефекту, навіть дива. Те, що посіяно великими одеситами – має дати плоди. І ми зберемо багатий урожай!

Оргкомітет

Програма Другої Одеської бієнале

30.08. Всемирный клуб одесситов -14.00.
-виставка нових надходжень до МСMО.
МСMО – 16.00.
-відкриття виставки “Зона життя”
ЕЦСІ при МСMО “Чайна фабрика” – 19.00.
-Відкриття проекту “Луна-парк”. “Місто дитинства”.
Інтерактивні експонати молодих художників,
що залучають глядачів до гри.
02.09. Одеса. Приморський бульвар.

1. Парканна виставка – 2.
Актуальне мистецтво в пошуках мови і розуміння. Спроба залучити глядачів, які прогулюються Бульваром, до сучасного арт-процесу.
2. Виставка традиційного одеського пейзажу.
Подарунок представникам дипломатичних місій.
3. Машина часу.
Минуле і майбутнє Одеси. Подарунок Дюку до дня Міста. Експозиція минулих і майбутніх міських пейзажів перед пам’ятником Дюку.

04.09. Галерея “Аурум”

Виставка сучасної скульптури і графіки.
05.09 – Зоопарк.

Для дітей і звірів – сучасне мистецтво в зоопарку.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/1-latest-news/296-msio-second-odessa-biennale