BODY & SOUL : Франсуаза Оз та Богдан Перевертун

Без рубрики / Виставки / Всі новини

BODY & SOUL : Франсуаза Оз та Богдан Перевертун

Мистецтво та кохання. Франсуаза Оз та Богдан Перевертун представлять персональний проект Body&Soul у Музеї сучасного мистецтва Одеси.

16 червня у МСМО відкривається персональний проект одеського творчого тандему – Франсуази Оз та Богдана Перевертуна. Досліджуючи естетику концептуального мистецтва, вони виробили добре відомий авторський стиль, що базується на мінімалізм, монохром, використання декоративних ланцюгів в живописних роботах. Образотворча мова творчого тандему Франсуази та Богдана наповнена кодованими символами. Взаємодія з глядачем ґрунтується на зчитуванні цих символів.

У своєму новому проекті автори роблять рішучий крок до кольору, зберігаючи при цьому характерну для них помірність графічного монохромного підходу. Така стратегія дозволяє поринути у дослідження внутрішніх взаємозв’язків протилежностей як соціального, і персонального штибу. Крім мальовничих робіт на виставці будуть представлені скульптури та інсталяція. Фундаментальні опозиції знаходять у рефлексії авторів гострий особистий підтекст: стереотипні моделі поведінки розсипаються до поетичних слоганів, оголюючи абсурдність стереотипу; холодні образи та текстова домінанта захоплюють глядача у простір інтуїтивного дослідження; близькість приймає репресивний виснажливий тон.
Лінія соціального у проекті Body&Soul пронизана почуттям хиткості сучасної реальності. Франсуаза і Богдан розкривають дірки цієї матриці з справжнім юним бешкетом, ніби дотримуючись заповіту Гі Дебора – «Безнадійні умови суспільства, в якому я живу, наповнюють мене надією». Суворе ratio чи довіра до чуттєвого досвіду? Художники оголюють протилежності і через протиставлення вказують на можливий серединний шлях гармонії, що об’єднує. Франсуаза говорить про те, що лише кохання та мистецтво є головними рушійними принципами їх діяльності. Познайомившись ближче з експозицією Body&Soul, не погодитись буде неможливо.

Франсуаза Оз та Богдан Перевертун вже понад 7 років працюють разом як художники та дизайнери. Включено до списку ТОП10 молодих художників Одеси за версією галереї «ХУДПРОМО», учасників групових та сольних проектів на багатьох великих українських арт майданчиках. Спільно розвивають бренд аксесуарів FRANCOISE OZ.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/541-body-and-soul

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Вернісаж відбудеться о 16 травня о 18.00.

Чекаємо на вас Музеї сучасного мистецтва Одеси, за адресою: вул. Бєлінського, 5.