Друга гастроль Давида Бурлюка

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Друга гастроль Давида Бурлюка

У Музеї сучасного мистецтва Одеси з 18.04.17 до 30.05.17 відбудеться виставка, присвячена творчості великого Давида Бурлюка.

З 15 по 19 січня 1914 року в Одесі не відбувся скандал, на який усі із завмиранням чекали. Гастроль легендарних (у сучасній термінології «одіозних») футуристів Давида Бурлюка, Володимира Маяковського та Василя Каменського виявилася чудовим виступом талановитих, молодих і тому сміливих поетів.

Минув час і за 5 років Давид Бурлюк, який створив як цю гастроль, так і сам російський футуризм, об’їздив поодинці і в компанії своїх друзів поетів і художників майже всю Росію, що розпадається, залишаючи після себе осередки нового мистецтва.

1920 року художник Бурлюк підкорив Японію (між іншим, разом із Віктором Пальмовим – у майбутньому одним із найвідоміших українських художників авангардистів) і створив там чергове футуристичне вогнище. Однак надмірно затримуватися під сонцем, що сходить, він не збирався і в 1922 році опинився в США, де і провів 45 років, що залишилися, ставши цілком успішним і респектабельним художником, що створює відомий, дещо наївний світ.

Все своє емігрантське життя Давид Бурлюк мріяв повернутися на Батьківщину чи принаймні вільно бувати в ній. Не дарма українські сільські краєвиди, Козак Мамай та Маруся у платочку регулярно з’являлись у його творах. Однак радянській культурі він не був потрібен. І лише наприкінці ХХ століття відбулося повернення Бурлюка на Батьківщину.

З 18 квітня 2017 року в Одесі, у Музеї сучасного мистецтва розпочнеться друга гастроль Давида Бурлюка. Вона триватиме досить довго – до 30 травня. Але, на жаль, скандалу знову не буде.

Відомими колекціонерами Євгеном Деменком та родиною Волошун буде представлено понад 50 творів художника, в основному 40-х та 50-х років. Окрасою експозиції будуть рідкісні роботи початку століття. Ведуться переговори щодо експонування унікальних творів японського періоду. Також експонуватимуться різноманітні архівні матеріали, що ілюструватимуть яскраву біографію Давида Бурлюка.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/539-second-govern-david-burlyuk 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки «Друга гастроль Давида Бурлюка» відбудеться 18 квітня о 17:00 у МСМО за адресою: вул. Бєлінського, 5.

Виставка триватиме з 18 квітня до 30 травня 2017 року.