Друга гастроль Давида Бурлюка

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Друга гастроль Давида Бурлюка

НОВИНИ


У Музеї сучасного мистецтва Одеси з 18.04.17 до 30.05.17 відбудеться виставка, присвячена творчості великого Давида Бурлюка.

З 15 по 19 січня 1914 року в Одесі не відбувся скандал, на який усі із завмиранням чекали. Гастроль легендарних (у сучасній термінології «одіозних») футуристів Давида Бурлюка, Володимира Маяковського та Василя Каменського виявилася чудовим виступом талановитих, молодих і тому сміливих поетів.

Минув час і за 5 років Давид Бурлюк, який створив як цю гастроль, так і сам російський футуризм, об’їздив поодинці і в компанії своїх друзів поетів і художників майже всю Росію, що розпадається, залишаючи після себе осередки нового мистецтва.

1920 року художник Бурлюк підкорив Японію (між іншим, разом із Віктором Пальмовим – у майбутньому одним із найвідоміших українських художників авангардистів) і створив там чергове футуристичне вогнище. Однак надмірно затримуватися під сонцем, що сходить, він не збирався і в 1922 році опинився в США, де і провів 45 років, що залишилися, ставши цілком успішним і респектабельним художником, що створює відомий, дещо наївний світ.

Все своє емігрантське життя Давид Бурлюк мріяв повернутися на Батьківщину чи принаймні вільно бувати в ній. Не дарма українські сільські краєвиди, Козак Мамай та Маруся у платочку регулярно з’являлись у його творах. Однак радянській культурі він не був потрібен. І лише наприкінці ХХ століття відбулося повернення Бурлюка на Батьківщину.

З 18 квітня 2017 року в Одесі, у Музеї сучасного мистецтва розпочнеться друга гастроль Давида Бурлюка. Вона триватиме досить довго – до 30 травня. Але, на жаль, скандалу знову не буде.

Відомими колекціонерами Євгеном Деменком та родиною Волошун буде представлено понад 50 творів художника, в основному 40-х та 50-х років. Окрасою експозиції будуть рідкісні роботи початку століття. Ведуться переговори щодо експонування унікальних творів японського періоду. Також експонуватимуться різноманітні архівні матеріали, що ілюструватимуть яскраву біографію Давида Бурлюка.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки «Друга гастроль Давида Бурлюка» відбудеться 18 квітня о 17:00 у МСМО за адресою: вул. Бєлінського, 5.

Виставка триватиме з 18 квітня до 30 травня 2017 року.