МСМО проводить персональну виставку графіки Валентина Сіренка

Без рубрики / Виставки / Всі новини

МСМО проводить персональну виставку графіки Валентина Сіренка

Творча людина повинна постійно долати саму себе, виходити за власні межі…


Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 15 січня до 4 лютого 2009 року проводить персональну виставку графіки Валентина Сіренка.

Валентин Сіренко народився 13 квітня 1938 року в Лубнах Полтавської області. 1961 року вступив до Київського державного художнього інституту (Української академії мистецтв), який закінчив 1967-го за фахом архітектор-художник.
В. Сіренко, визначаючи своє місце серед напрямів і течій сучасного мистецтва, відносить себе до представників українського екзистенціального авангарду. Свою творчість митець охарактеризував у такому висловлюванні: “Творча людина мусить постійно переборювати саму себе, виходити за власні межі, відповідати виразними засобами мистецтва на відчуття, які приходять у момент “екзистенції” – творчого екстазу”. Щоб не зображував автор – чи то жіночий портрет, чи то натюрморт, чи то до болю протестні міські замальовки, чи то соціально-символічні колажі, – усі твори вражають пластичністю та яскравістю образотворчої мови.

На виставці представлені графічні роботи В. Сіренка 80-90-х років. Неординарність, навіть екстравагантність, прагнення до експерименту характерні для творчості цього автора. У графіці так само, як і в живописі, він підвищено емоційний. Більшість експонованих робіт присвячено Жінці – джерелу і меті всіх емоцій і досягнень. Водночас, це продовження власного пошуку образів і смислів, що дає змогу художнику бути постійно різним, залишаючись при цьому самим собою.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/195-2010-02-21-09-42-05