МСМО проводить персональну виставку художниці Ксенії Федорченко

Без рубрики / Виставки / Всі новини

МСМО проводить персональну виставку художниці Ксенії Федорченко

…бажання казкарки зробити своєрідне щеплення суспільству,
ураженому пандемією знищення “червоних вітрил”.

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 26 березня по 9 квітня 2009 року проводить персональну виставку художниці Ксенії Федорченко.
Ксенія народилася 1981 року в Новосибірську. З 1989 живе в Дніпропетровську. Закінчила художню школу, навчалася в ДНУ.
З 2004 року Ксенія Федорченко бере участь у багатьох колективних виставках (часто не тільки як експонента, а й як організаторка і членкиня журі).

Образи Ксенії особливі. Це тендітний казковий світ молодої художниці, наївний і зворушливий. Авторка кличе глядачів у дитинство, де все можливе і багато в що віриться: і в жабу, яка може стати принцесою, і в дурника – майбутнього супермена, і в те, що в саду одного з чарівних замків росте червоненька квіточка. А раз такий світ є, то любов “буває на землі”, а добро зобов’язане перемагати зло.

Кому і навіщо в наш прагматичний час потрібні Ксюшині казки, весь цей “романтично-сентиментальний мотлох”? – Напевно, тому, що людей не може не підкуповувати наполегливе бажання казкарки поділитися з усіма своїм баченням прекрасного, бажання зробити своєрідне щеплення суспільству, ураженому пандемією знищення “червоних вітрил”. Автор обирає художню мову, адекватну своїм задумам, – мову дитячого малюнка, примітиву. На наших очах розгортається захоплива гра матеріалами і техніками. Ксюша грає лініями, формами, кольором, фактурою, аплікаціями. Вона шукає себе в мистецтві. Від невеличких малюночків починає переходити до значних форматів, вивчає і розширює ізо-простір, дедалі ґрунтовніше заявляючи про себе. Як креативна особистість, Ксюша влаштовує свої персональні виставки, бере участь у колективних. А скільки сил вона віддала як член журі молодіжному мистецькому конкурсу 2008-2009 роках у Дніпропетровську, який з її легкої руки отримав казково-багатозначну назву “Молодильні яблука”. Зараз у Ксюші Федорченко такий період життя, коли їй потрібно “людей подивитися і себе показати”. Побажаємо їй удачі.

С.А.Бугулова, мистецтвознавець

членкиня Національної Спілки художників України