Музей сучасного мистецтва Одеси 25 листопада 2010 року відкрив суттєво оновлену постійну експозицію

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Музей сучасного мистецтва Одеси 25 листопада 2010 року відкрив суттєво оновлену постійну експозицію

Особливо багато змін в експозиції мистецтва ХХІ століття. Психоделічний диптих Дмитра Дульфана сусідить із фантасмогоричною графікою Дмитра Шияна. Виділяється унікальний об’єкт відомого художника Вадима Грінберга. Автор, використовуючи відкритий ним зворотний ЗD ефект, властивий контррельєфному зображенню, створив об’єкт “Ленін завжди з тобою”. При освітленні спеціальною лампою з гранітного макета Мавзолею на глядача, звідки б він не дивився, мовчки дивиться Ілліч, змушуючи переживати і виправдовуватися.

Значне місце в новій експозиції займає Digital art . Експонуються твори одеських лідерів цього напрямку творчості: Степана Рябченка та групи Utopia Project. Нове полотно “Утопістів” наповнене кольором, тонким гумором і позитивними емоціями. Їхня творчість, названа авторами pop-surrealism, перебуває на стику багатьох сучасних стилів. У ній відчувається вплив poku- та superflat- аrtТакаші Муракамі, стімпанку та неосюрреалізму.
Суттєво доповнені новими експонатами інші зали.
Дуже важливим видається виокремлення експозиції, присвяченої андеграунду 80-х. Поряд з нонконформістським рухом 60-70-х Одеса по праву пишається внеском у мистецтво 90-х. Л.Войцехов, С.Ануфрієв, Ю.Лейдерман, Мартинчики, І.Чацкін та інші одесити створили особливу “одеську концептуальну школу”. Значною мірою завдяки одеситам С. Ликову, О. Ройтбурду і В. Рябченку “прокотилася” легендарна “Нова південно-російська хвиля” трансавангарду. Усі ці, по-справжньому сучасні художники з’явилися з вируючих і бентежних 80-х.
МСMО започатковує довготривалий проєкт дослідження та експонування робіт того часу.

Так, наприклад, ми підготували для експонування фотодокументи перформансу “Способи вбивства прапором”, проведеного Ю. Лейдерманом та І. Чацкіним, а також схеми етапів і замальовки Ю. Лейдермана цієї, проведеної на квартирі в Л. Войцехова 1984 року, акції. Також нами зібрані й експонуються роботи молодих андеграундних (на той час) художників, зокрема членів ТОХ (Творче об’єднання художників) – першої неформальної організації художників, створеної в Одесі у 80-ті.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/1-latest-news/340-2010-nov-extended-exposition