Моди сучасного світу

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Моди сучасного світу

Так називається проєкт, підготовлений студентами культурологічного відділення філософського факультету ОНУ імені І.І.Мечникова та їхнім керівником – доцентом Л.М.Богатою. Проєкт відбувся в Музеї сучасного мистецтва Одеси 17 грудня 2010 року.

Яким є сучасний світ? На це питання відповісти досить складно. Очевидним є тільки те, що світ, який нас оточує, перебуває у стані безперервної зміни. Але чи можна в цьому калейдоскопі подій виявити якісь стійкі тенденції, що дають змогу хоч трохи прогнозувати майбутнє?
Світ проявляє себе певними станами – модами. Щоб ці стани виявити, обов’язково необхідне те, про що йдеться в проєкті:

Спів-відчуття
Со-творчість
Со-переживання
Со-дія
Тільки в стані злитості зі Світом можна відчути цілісність його буття, його – моди.

Ідею, запропоновану керівником проєкту, студенти спробували розкрити в різних варіантах, використовуючи для своїх презентацій розмаїття форм і мов сучасної культури, поєднуючи новітнє і традиційне.
Демонстрація останніх новинок науки, техніки, мистецтва здійснювалася в контексті ключових понять “виживання” сучасного світу і людини в ньому: співчуття, співтворчість, співпереживання, сприяння.

Філософський підхід до реалізації проєкту знайшов вираження в поєднанні аналізу різноманітних артефактів, зокрема проявів моди в найзвичнішому розумінні цього слова, і найважливіших ціннісних настанов, необхідних для збереження і розвитку сучасного світу загалом і кожної індивідуальності зокрема.

Успіх і значущість заходу проявилися і в тому, що в непростих метеоумовах 17 грудня, коли майже всі жителі Одеси думали про те, як би якнайшвидше дістатися до своїх домівок, і творці, і глядачі проєкту зібралися разом, і за повного аншлагу здійснили задумане. Це було незвично, безумовно, молодіжно – за своїм характером і виконанням, подекуди дискусійно, але водночас змістовно і по-справжньому актуально.

Автор концепції проєкту Л.М. Багата,
співорганізатор В.В. Савченко.