П’ЯТЬ РОКІВ

Без рубрики / Виставки / Всі новини

П’ЯТЬ РОКІВ

П’ять років і один місяць тому в Одесі, як завжди раніше за всі інші “освічені” міста нашої країни, відбулася унікальна подія: молодий, освічений бізнесмен Вадим Мороховський купив для громадян Міста МУЗЕЙ! Купив легендарну колекцію Михайла Кнобеля не для того, щоб милуватися нею вдома, а для того, щоб зберегти артефакти культури, що зникає, і забезпечити доступ, вивчення і, просто, можливість подивитися на них усім охочим.
У результаті цього кроку 10 квітня 2008 року було створено Музей сучасного мистецтва Одеси. І почалися будні…
Ми, колектив МСМО, прекрасно розуміли, що створити повноцінний музей на базі приватної, нехай навіть дуже гарної, колекції неможливо. Повинен пройти час.
І він минув! Ми уважно слухали доброзичливі, і не дуже, коментарі і намагалися виправляти помилки.
За ці п’ять років ми повернули Одесі забуті або недостатньо згадувані імена: Дмитро Тронов, Давид Тихолуз, Анна Зільберман, В’ячеслав Горбунов. Ми віддали належне легендарним одеситам, створивши персональні зали Юрія Єгорова, Олега Соколова, Юрія Коваленка. Почали музеїфікацію на якийсь час майже забутої одеської концептуалістської школи. Всіляко підтримуємо молодих.
Усе це стало можливим завдяки нашим друзям – членам громадської Ради МСМО, нашим кураторам, художникам, які повірили в нас, а також тим, хто, абсолютно безкорисливо, передає в подарунок Музею численні твори мистецтва.

Ми сподіваємося, що МСМО зростатиме, його експозиція ставатиме дедалі цікавішою, фонди – більшими, акції, що проводяться, – яскравішими. А, найголовніше, ми сподіваємося, що всі наші сьогоднішні й майбутні друзі та відвідувачі будуть задоволені всіма нашими успіхами!

Дякуємо вам.
Колектив МСМО!

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/443-5years1