Початок підготовки до IV Одеської Бієнале Сучасного Мистецтва

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Початок підготовки до IV Одеської Бієнале Сучасного Мистецтва

Музей сучасного мистецтва Одеси оголошує про початок підготовки до IV Одеської Бієнале Сучасного Мистецтва.

За час свого існування Одеська бієнале набула репутації одного з ключових форумів у сфері сучасного мистецтва України, стала важливим майданчиком для презентації інноваційних форм художньої творчості та культурних обмінів.

Терміни проведення IV бієнале: 26 серпня – 2 жовтня 2015 року.

Співкуратори Мирослав Кульчицький і Михайло Рашковецький запрошують художників, кураторів, арт-критиків до участі в проекті “Manifesto”, основній події IV Одеської бієнале сучасного мистецтва.
Пропонуємо вашій увазі текст концепції, а також умови та форму подачі заявок на участь у проєкті:

MANIFESTO

Шукати людину в натовпі – досить цинічне заняття. Крім того, це справді собача робота, і не тільки через свою трудомісткість.
Іноді нас спокушає даймон егалітаризму, і ми забуваємо, що рівність доцільна тільки перед Законом. Але й тут кожному відміряно свій термін.
Культ особистості – одна з основних цінностей європейської цивілізації, і ніде ця максима не артикулюється так чітко, як у мистецтві. Навіть у шедеврах патріархальної епохи, де особистісне споконвічно гріховне перед загальним, крізь товщі століть і тисячоліть проступають імена. Навіть теза про “смерть автора”, що проголосила торжество знеособлювального постмодерну – зухвало авторська.
Але там, де особистість, автор, там і ієрархія. Краще – гірше. Вище – нижче. Не потрібно її цуратися: ця особистісна ієрархія, по суті, не має стосунку до соціальних статусів, фінансових рахунків, рівня капіталізації.
Можна бути собакою, жити в тріснутому піфосі і бути генієм. Що не виключає проживання генія в палаці. Але в палаці залишатися генієм набагато складніше, бо геній – дух за своїм походженням.
Друга світова війна знищила не тільки десятки мільйонів людей. У другій половині ХХ століття зобов’язуюче коректним стало самообмеження. Відповідальна самоцензура накладала вето на великомасштабний проєкт: небезпечно для життя!
Відповідно, в особистісній ієрархії як вища цінність утвердився й академізувався дрібний масштаб.

XXI століття знову зажадало масштабності. Глобалізація буття породжує попит на героїв, геніїв і метанаративи. Пропозиція поки що запізнюється.
Ми пропонуємо учасникам наважитися на художні маніфести. Пріоритетними для кураторського відбору стануть роботи, в яких декларуються основні засади можливого парадигмального (на думку автора) мистецького напряму сучасності. Роботи можуть бути виконані в будь-яких медіа, але в супроводі з вербалізованим викладом цих принципів у маніфестній формі. Використання маніфестних текстів або їхніх фрагментів безпосередньо в роботах не виключається.

Природні катаклізми нерідко супроводжуються явищем, яке називається “мутаційне віяло”. Повільний час відбирає з віяла відхилень ті, що найбільшою мірою відповідають принципово новим умовам і стають новою парадигмою. У людському суспільстві ці процеси протікають незмірно швидше, аж до актуальної необхідності одночасного співіснування різних парадигм.
Будь-які соціальні перетворення безплідні, якщо вони не одухотворені особистостями. Для константної більшості особистості часто бачаться мутантами. Ба більше, саме через свою унікальність, особистості нерідко здаються монстрами іншим особистостям. З глухого кута шаблономаніття, що мімікрує під демократію, є лише один вихід – постійне і повсюдне щеплення толерантності.

Нам необхідно весь час вчитися бути терпимими до всього, крім нетерпимості.
Одеса за своєю генетикою – дім толерантності у світі ортодоксії. Так склалася її історія, і геній місця, як і раніше, благоволить мутаціям. Одеський міф сконструйований з оксюморонів: прагматизм і авантюрність, героїзм і гумор, столиця і провінція.

Організатором Одеської бієнале виступає Музей сучасного мистецтва Одеси.
Презентація проєкту відбуватиметься на виставкових майданчиках одеських музеїв і галерей, а також в альтернативних просторах.
У програмі проєкту передбачається проведення конференцій, круглих столів, панельних дискусій, освітньої програми.

Пропозиції щодо участі в проєкті приймаються до 1 червня 2014 року за адресою msio2008@rambler.ru (обов’язково вказується тема “Мanifesto”). Заявка повинна містити:
– текстовий документ з CV і контактами: e-mail, телефон, веб-сайт (якщо є);
– текстовий документ із маніфестом та описом надісланих робіт або проєкту (не більше 8-ми тис. знаків);
– фотографії робіт (або ескізів робіт) у форматі jpg із зазначенням назви, розміру, техніки та року створення (для готових робіт) у назві файлу;
– якщо необхідно представити відео (відео-документацію), просимо викладати матеріали на відео-хостинг і надсилати посилання на матеріал або плейлист.
Відповіді щодо надісланих заявок будуть надіслані до 1 липня 2014 року.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/articles/484-begin-5-biennale