АРТЕРІЯ. Комплекс українки

Без рубрики / Виставки / Всі новини

АРТЕРІЯ. Комплекс українки

Музей сучасного мистецтва Одеси 21 лютого 2014 року запрошує на відкриття молодіжного простору творчих ініціатив “Артерія”.
Ми сподіваємося, що це буде максимально самоврядна територія, і ми, “підстаркуваті” співробітники Музею, приходитимемо туди як гості й радітимемо молодим талантам та енергії.
І так: слово молодим!

Серце мистецтва – в молодому, зеленому, незаангажованому, від нього надходять імпульси в усі органи мистецького тіла України.
Мета “Артерії” – постійне вливання свіжої крові та смислів, пожвавлення мистецького процесу нашого міста і країни.
У просторі “Артерія” експонуватиметься те, що ще не оперилося, не налилося соком зарозумілості, не закостеніло у викристалізованому власному стилі, не оформилося в ороговілий “ізм”.


Настя носила шаблю, шаровари, шапку
i тримала у себе ватагу козаків,
а ніхто того не знав, що вона дівка…
Кілька років правила вона за козака.
А як умерла, то тоді тільки й дізналися,
що вона дівка.
(народный пересказ «Могила Насті»)Місія проєкту – розібратися у складному й неоднозначному становищі української жінки в сучасному соціумі та, зокрема, проаналізувати й відобразити її вразливе й часто неоднозначне становище як громадянки України за межами країни.
Що заважає українкам сьогодні самоідентифікуватися? Комплекс українки – це і її психологічні фіксації, і комплекс як сукупність унікальних якостей, які роблять її українкою. Якщо мислити сучасними категоріями, то варто взагалі відмовитися від риторики на тему особливостей тієї чи іншої раси, національності чи статі. Не лише з міркувань толерантності, але виходячи з передумови універсальності трансльности трансльованих мистецтвом послань, варто було б відмовитися від цього. Єдине, чому неможливо оминути цю тему – її гостра актуальність як у соціальному, так і в політичному розрізі.
У виставці беруть участь молоді художники з України, Росії та Грузії.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратор проекту: Ольга Ланник

Відкриття простору “Артерія” та виставки:
21 лютого 2014 року о 18:00.
Прес-конференція: 21 лютого о 17:30.