Проєкт «ТИРС»

Без рубрики

Проєкт «ТИРС»

9 жовтня в Музеї сучасного мистецтва Одеси пройде відкриття проєкту “ТИРС”.

“ТИРС” – назва першого в нашій країні музею сучасного мистецтва, який було засновано в Одесі, в 1990-му році, ще в період існування СРСР. За перші шість років активної діяльності музей зібрав власну колекцію і провів понад тридцять проєктів українських і зарубіжних художників.

Створення музею було приватною ініціативою двох підприємців – Семена Калікі та Георгія Котова. На початку 90-х в Україні все ще не було сформованого арт-середовища:

 “Нашим завданням було зберегти роботи сучасних авторів в Одесі, але не заховати їх у загашниках, а показати. По суті, “ТИРС” вперше відкрив нове мистецтво широкій аудиторії”, – згадує перший директор музею Фелікс Кохріт.

До колекції музею увійшли роботи Ігоря Гусєва, Дмитра і Люсьєна Дульфанов, Андрія Казанджия, Світлани Мартинчик, Стаса Подліпського, Ігоря Степіна, Людмили Ястреб, багатьох інших, авторів, які на той час вже відбулися, або лише починають, і стали відомими сьогодні.
На жаль, у складні 90-ті ініціатива С.Каліки і Г. Котова не була гідно оцінена. У 1996 році “ТИРС” був змушений звільнити орендовані приміщення і продовжити свою діяльність ще деякий час у якісно гірших умовах у вигляді невеликого арт-центру.

Через 30 років ми вирішили відродити пам’ять про незаслужено забуті, знакові події в історії сучасного мистецтва міста і країни. Роботи з колекції “ТИРС”, отримані Музеєм сучасного мистецтва Одеси для реставрації, збереження та включення в експозицію, стали основою проєкту. Фото та відеоархів “ТИРСа” дають можливість відтворити об’ємний образ діяльності музею.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/576-tirs

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратори: Христина Виноградова і Тетяна-Маргарита Сюй.

Виставка відкриється 9 жовтня в Музеї сучасного мистецтва Одеси.
Виставка триватиме до 9 листопада.