Виставка художника Олександра Шевчука “Садово-паркова скульптура”

Без рубрики

Виставка художника Олександра Шевчука “Садово-паркова скульптура”

У Музеї сучасного мистецтва Одеси 28 серпня відкриється виставка культового художника Олександра Шевчука “Садово-паркова скульптура”.

Творчість Олександра Шевчука – невід’ємна частина історії сучасного мистецтва Одеси, яке в 90-х створювало невелике коло людей, що регулярно брали участь у виставках і акціях. Один з таких атлантів – Олександр Шевчук (Шеф, як тоді і зараз його називають).
У Шефі парадоксально уживаються совісна чесність і нестримний “потяг до дивного”. Мультимедійний художник, у творчості якого можна знайти все: об’єкти, інсталяції, відео, комп’ютерну графіку, акції, але головне – фото.
Про роботи Шевчука можна сказати словами великого Перикла: “Ми любимо красу, яка полягає в простоті, і мудрість без зніженості”.

У проекті “Садово-паркова скульптура” буде представлено серію робіт, де автор звертається до жіночої та чоловічої оголеної натури. Нагота в Шевчуківських “ню” оманлива, вона майстерно прикрита невидимим драпіруванням скульптурності або іронії. На фото тіла розміщені в класичних композиціях на п’єдесталах. Подібні скульптурні групи широко тиражувалися в санаторіях і будинках відпочинку періоду сталінського ампіру.

На виставці також будуть показані архівні фото, об’єкти та відео, а сама виставка приурочена до ювілею автора.

“…Серія робіт “Садово-паркова скульптура” вражає не лише своєю вишуканою естетичністю, а й геніальною лаконічністю та багатошаровими асоціаціями…” – каже куратор виставки Тетяна-Маргарита Сюй.

“…Одеський акціонізм кінця 80-х-90-х у чималій частині зафіксований Олександром Шевчуком. Документація є документація, завдання фотографа залишатися анонімним і об’єктивним свідком. І, тим не менш, саме завдяки активному (хоча й неявному) втручанню талановитого спостерігача низка одеських акцій постають перед нами сьогодні не тільки як концепти, а й як візуальні шедеври…” – каже мистецтвознавець Михайло Рашковецький

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратор виставки: Тетяна-Маргарита Сюй.

Відкриття 28 серпня о 19:00.
Виставка триватиме з 28 серпня до 28 вересня 2020 року.
Вікове обмеження - 18+.