Тіні тіней

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Тіні тіней

Музей сучасного мистецтва Одеси з 24 січня по 14 лютого 2013 року представляє виставку творів Д. Нужина “Тіні тіней”.
Чи можуть думки відкидати тіні…, а самі тіні? Якщо нескінченно вдивлятися в бездонний колодязь і знаходити там чудесність, то можуть. Дмитро Нужин живе внутрішніми роздумами, переживаннями і творчістю. Відображення досліджуваних подій, об’єктів і образів постає у вигляді нових образів, які вивчаються знову і знову… “Думка – тінь події; подія – тінь дії; дія – тінь думки; думка – тінь події; подія – тінь тіні думки…” (Д. Нужин).

Нужин близький до одеської концептуальної групи. Наприкінці минулого століття брав участь у різних акціях і виставках, зокрема на Фурманному в Москві. Однак, завжди був, як би осторонь.

Якщо його друзі, на початку 80-х, розглядали свої роботи не стільки як твори мистецтва, скільки як атрибути спілкування, як побічний продукт їхньої системи комунікацій, знаки та сигнали, надіслані один одному, то Дмитро завжди розвивав власний світ ідей, емоцій та вражень.

У результаті глибоких роздумів ідеї та їхні відображення матеріалізуються у вигляді фантастичних керамічних чайників і колажів, а також вербалізуються на поверхні тих самих чайників і колажів.

Створювані чайники подібні до людей – зовнішня оболонка складна і досить статична, а всередині – чарівний, киплячий світ, у якому в результаті складних взаємодій виникає щось нове, потойбічне.

Колажі виникають пошарово, паралельно розгортанню та вивченню Карти життя і є автентичними щоденниками всього існування Автора.

Його твори – це послання самому собі, у власний внутрішній світ, відповідь сигналам звідти. Це вивчення тіней думок та їхніх тіней…