Украинский п[р]орив

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Украинский п[р]орив

Музей сучасного мистецтва Одеси, до свого 6-річчя, з 10 квітня по 12 травня 2014 року представляє проєкт
Український п[р]орив”.
Це реакція на події, що відбулися в нашій країні в останні місяці. Історикам ще належить оцінка різних аспектів новітньої історії України. Але, хочеться сподіватися, що це перелом, крутий поворот у довгоочікуваний бік! Класик М-Л нас навчив, що революції відбуваються, коли верхи не можуть, а низи не хочуть. Але це тільки частина проблеми: бажання (що перетворюються на пориви) ні до чого не приведуть, якщо вони різновекторні. Для об’єднання в загальний напрямок руху потрібен організатор. Геніальний “Вождь світового пролетаріату” для цього придумав “партію нового типу”. Слава Богу, у нас до цього не дійшло! Але можна стверджувати, що Українські утопічні мрії та ПОРИВИ перетворилися на один загальнонаціональний ПРОРИВ! Українське суспільство відчуло неймовірне почуття солідарності та національно-патріотичне піднесення. Революція зумовлена змінами у свідомості та світосприйнятті значної частини народу України, насамперед – молодого покоління громадян, яке сформувалося в умовах незалежної європейської країни. Очевидно, що навіть за поширених побоювань з приводу далеко не міфічних загроз від крайнощів нового державного будівництва, принципове неприйняття змін, які відбуваються, і бажання повернутися назад є вкрай невеликими. Занадто багато було причин для такої “революції нового типу”. Занадто багато хто розуміє, що іншого шляху немає.

У проекті беруть участь багато відомих одеських художників. До відкриття виставки також підбито підсумок першого етапу Конкурсу молодих одеських художників. Конкурсні роботи кращої десятки молодих авторів будуть представлені в експозиції.
Учасники виставки Український п[р]орив:
Анна Апранич; Сергій Бєлік; Ірина Бережко; Роман Громов; Ігор Гусєв; Влад Гур’єв; Олександр Дрьомов; Дмитро Дульфан; Володимир Кабаченко; Лілія Климова; Майя Колесник; Сергій Кононов; Олег Кругленко; Мирослав Кульчицький; Олег Куцький; Святослав Лаврусенко; Ольга Ланник; Микола Лукін; Франсуаза Оз; Михайло Пархоменко; Богдан Перевертун; Олександр Пролетарський; Михайло Рева; Олександр Ройтбурд; Ганна Русакова; Степан Рябченко; Наташа Учаніна, Олексій Чипігін; Альбіна Ялоза; Bondero.

У проєкті побажали взяти участь два іноземні друзі нашої країни (і нашого Музею) – Дан Перьйовші (Dan Perjovschi) і Герберт Ромеш (Herbert Rometsch).
Ми також використали експонати МСMО, щоб за допомогою цих творів, деякі з яких виконані понад 10 років тому, ще раз підкреслити, наскільки глибокими є проблеми, що їх намагається розв’язати українське суспільство у своєму ПРОРИВІ.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/492-ukrainian-breakthrough

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки “Український п[р]орив” відбудеться о 17:00 10 квітня 2014 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси.

Виставка триватиме з 10 квітня по 12 травня 2014 року.