В Одесі покажуть роботи художників з та без синдрому Дауна на теми, що їх хвилюють найбільше
27.02.2019 2023-11-09 18:26В Одесі покажуть роботи художників з та без синдрому Дауна на теми, що їх хвилюють найбільше
В Одесі покажуть роботи художників з та без синдрому Дауна на теми, що їх хвилюють найбільше
Любов, секс, смерть чи політика? «Що важливо» — для людей з/без синдрому Дауна? Мистецька виставка про та за участі людей з синдромом Дауна відбудеться в Одесі, у Музеї сучасного мистецтва (вул. Леонтовича, 5) з 6 до 31 березня. Виставка є частиною проекту інклюзії в культурі, ініційованого Goethe-Institut в Україні у партнерстві з дослідницьким проектом TOUCHDOWN 21 за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
Кураторки проекту Лізавета Герман та Марія Ланько відібрали понад 40 робіт, що були створені сучасними українськими та німецькими митцями за останні 20 років. Люди із синдромом Дауна виступили співавторами частини творів: картин та відео робіт.
У межах проекту художники Станіслав Туріна та Катерина Лібкінд за допомогою партнерів з Німеччини з проекту TOUCHDOWN 21 кілька місяців взаємодіяли з людьми із синдромом Дауна, щоб з’ясувати, що їх хвилює найбільше. Саме на ці теми розмірковують художники, чиї роботи представлені на виставці.
«Музей сучасного мистецтва давно підтримує ідею інклюзії. МСМО вже кілька років співпрацює з одеським фондом «Сонячні діти». Ми з радістю погодилися на пропозицію Goethe-Institut провести в музеї проект «Що важливо», тому що нам важливо бути простором для діалогу і взаємодії», — коментує Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.
Відвідувачі також зустрінуться з арт-об’єктами з Німеччини: роботами художників із синдромом Дауна та серією фотопортретів від Бріт Шилінґ.
Одесити зустрінуться із відео роботою — акторською читкою за сценарієм, написаним українським актором із синдромом Дауна Олександром Стешенком.
«Сценарії Олександра Стешенка нагадують популярні серіали про кохання та взаємини людей. Популярні серіали, які дивляться тисячі глядачів по телебаченню і в Інтернеті. Режисер Павло Юров, художниця-сценографка Катерина Лібкінд, відеографи Ярема Малащук та Роман Хімей та запрошені актори поставили виставу за мотивами сценарію Олександра Стешенка. Увага глядачів зосереджена на тексті сценарію. На сюжеті, діалогах героїв та на особливостях мови. Мови, яку використовує автор сценарію», — пояснює Лізавета Герман, мистецтвознавка та співкураторка виставки.
Гості виставки зможуть побачити роботи сучасних українських художників, таких як Андрій Сагайдаківський, що створює живописні картини на полотнах і килимках. А також яскраві роботи Мирослава Ягоди та Алевтини Кахідзе, для якої мистецтво є засобом примиритися з проблемами та незручностями у власному житті.
«Goethe-Institut в Україні разом з німецьким партнером TOUCHDOWN 21 досліджують креативну діяльність людей з синдромом Дауна, прокладаючи мости між цими незвичайними митцями, соціальними діячами та молодим мистецьким середовищем в Україні. Адже для нас вкрай важливо розвивати дискусію щодо інклюзії в культурній сфері — говорить Катаріна Ґьоріґ, референтка з питань культурних і освітніх програм Goethe-Institut в Україні – Це вперше такі різні партнери були об’єднані в одному проекті. Я можу сказати, що це непросто, але саме завдяки цьому проект був настільки успішним у Києві минулої осені».
Протягом дії виставки на відвідувачів також чекає серія культурних заходів: унікальний сценічний перформанс TOUCHDOWN 21 mini, що дає відповіді на багато питань щодо синдрому Дауна, кураторські тури виставкою, перформанс «Смачно-не смачно» від Станіслава Туріни.
Паралельно, 13 та 21 березня о 19.00, в Impact Hub Одеса, (вул. Грецька, 1а) відбудуться кінопокази стрічок, що зачіпають життя людей із додаткової хромосомою. Зокрема, кінопоказ стрічки–переможця багатьох кінофестивалів про любов та боротьбу людей із синдромом Дауна «Дорослі» від чілійської режисерки Майте Альберді. А також одесити побачать «Familiye», Кублая Сарікаща та Седат Кіртан, чорно-білу ґанґстерську стрічку з Берліну, де хлопець із синдромом Дауна є частиною банди.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:
Організатори: Goethe-Institut в Україні разом з німецьким партнером TOUCHDOWN 21 за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Партнером також виступають ВБО «Даун Синдром», ОБО «Сонячні діти», Музей сучасного мистецтва Одеси, Impact Hub Одеса.
Вхід на виставку та всі заходи безкоштовний.
Анонси та розклад можна буде побачити на сторінці: https://www.facebook.com/events/352971055549463/