“Вразливий стан” – фінальна виставка мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE 2018 в Одесі

Без рубрики / Виставки / Всі новини

“Вразливий стан” – фінальна виставка мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE 2018 в Одесі

 

Британська Рада відкриває виставковий сезон 2019 презентацією робіт учасників програми SWAP: UK/UKRAINE. Дев’ять художників та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2018-у році. Результати своїх візуальних досліджень вони покажуть у Музеї сучасного мистецтва Одеси з 22 лютого по 31 березня.

Цього року фінальна виставка проекту відбудеться у Одесі, і це не випадково. Одеса є містом-побратимом Ліверпуля, де проводиться одна з найбільших та найвпливовіших виставок сучасного мистецтва Сполученого Королівства – Ліверпульська Бієнале. Саме під кураторством команди Бієнале проходили резиденції для українських учасників проекту у Ліверпулі. Проведення фінальної виставки міжнародного проекту SWAP: UK/UKRAINE в Одесі має на меті активізувати роль міста в міжнародному культурному діалозі, стимулюючи розвиток локального культурного ландшафту й підтримуючи ідеї децентралізації.

Назва виставки “Вразливий стан” апелює до політичного, емоційного й соціального контексту, який відображають роботи дев’ятьох митців із України та Великої Британії (Анни Кахіані, Ніколая Карабіновича, Вікторії Миронюк, Дани Венеції, Хелен Фленеган, Джайміні Патель, Мартіма Рамоша, Рікардо Матлакаса, Сюзанни Старк).

Куратори фінальної виставки — Ілля Заболотний (Британська Рада) та Ліна Романуха (фонд ІЗОЛЯЦІЯ), зазначають: 

“Розпочавши підготовку до фінальної виставки, ми відразу звернули увагу на те, що всі учасники резиденцій в своїх роботах у тій чи іншій мірі апелюють до стану вразливості, непевності, тривожного очікування змін. Амплітуда цих переживань охоплює як індивідуальний тілесний досвід, емоції, приховані травми, так і глобальні геополітичні виклики: мілітаризацію, відмежування, кризу усталених соціальних парадигм. На виставці буде представлено широкий спектр виражальних засобів, обраних художниками у своїх роботах: відео інсталяції, звукові композиції, графічні твори, тексти, об’єкти, фотографії. Дехто використовував для художніх рефлексій власне тіло, а комусь навіть довелось створити макет танку”.

«Глобальна крос-культурна комунікація, що створюється завдяки мистецьким резиденціям, – важлива складова міжнародного діалогу. Співпраця між такими різними країнами як Великобританія і Україна стає підґрунтям для вкрай цікавих рефлексій та новацій в культурі взагалі й в сучасному візуальному мистецтві зокрема,“ – прокоментував Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.

«Третій рік поспіль завдяки плідній співпраці з нашими партнерами у Великій Британії й Україні нам вдається створювати унікальний калейдоскоп активних взаємовпливів, обмінів і співпраці між культурними середовищами двох країн. На наш погляд, мистецькі дослідження, рефлексії та демонстрація художніми засобами здатності до дружнього діалогу й порозуміння між людьми надзвичайно важливі у наш час активних соціально-політичних змін», – Саймон Вільямс, Директор Британської Ради в Україні Британської Ради в Україні.

SWAP: UK/Ukraine — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Програма реалізується у співпраці з Ліверпульською бієнале, наймасштабнішим фестивалем сучасного мистецтва у Сполученому Королівстві, та найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні. З моменту запуску програми у 2016 році в рамках програми було проведено 30 резиденцій (27 для художників і 3 для кураторів) у Ліверпулі, Києві, Харкові, Львові, Одесі, Музичах, Ужгороді та на пів острові Бірючий в Азовському морі. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Партнер фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE — Музей сучасного мистецтва Одеси.

В рамках виставки відбудуться освітні події паралельної програми – зустрічі з митцями, artist talks, екскурсії виставкою. Докладніше – на фейсбук сторінці події

Більше про програму та освітню програму виставки http://www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/visual-arts/swap

Відкриття виставки 22 лютого о 19:00.

Адреса:
Музей сучасного мистецтво Одеси

Одеса, вул. Белінського, 5
Графік роботи виставки:
Ср. — Сб.: 12:00 — 19:00
Нд.: 12:00 — 18:00
Пн-Вт - музей зачинено

Вхід на виставку безкоштовний