Запуск онлайн-архіву Art(co)archive

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Запуск онлайн-архіву Art(co)archive

art(co)archive – це онлайн-проєкт, який має на меті надати відкритий доступ до архівів і фондів музеїв, галерей і приватних колекцій, присвячених сучасному мистецтву України.

Основу проєкту становить зібрання Музею сучасного мистецтва Одеси: наразі в архіві зберігаються фото, відео, аудіодокументації, а також архівні тексти та інтерв’ю, пов’язані з розвитком сучасного мистецтва в місті, починаючи з 1960-х років. Особлива цінність архіву – це матеріали про мистецьку сцену 1980-х – тексти, твори, документації акцій і перформансів одеських концептуалістів; а також 1990-х – особливого періоду в історії мистецтва Одеси, що позначений появою відео-арту та інсталяцій, становленням перших інституцій сучасного мистецтва в Україні, активною кураторською та арт-критичною діяльністю.

У роботі ресурсу art(co)archive ми обрали шлях поступового відкриття зібрання МСМО та деяких приватних колекцій. Перший крок – публікація архівних документів і творів, пов’язаних з 1980-ми і концептуальними практиками одеських художників. Важливим завданням проєкту, у зв’язку з вивченням і архівацією одеського концептуалізму, є аналіз і публікація напрацювань Вадима Безпрозванного, який упродовж 1996-1999-х років зібрав велику колекцію копій творів і документів, а також провів інтерв’ю з одеськими художниками: тими, кого зараховують до кола одеських концептуалістів, і тими, кого не відносять до нього, – і створивши таким чином зріз мистецького життя 1980-х.

Найближчим часом ми також почнемо публікувати ширші біографії художників, дослідницькі та аналітичні тексти, присвячені сучасному мистецтву Одеси.

Окрім дослідження одеського регіону та публікації матеріалів МСМО, автори проєкту обрали партнерство та співпрацю як одну з головних стратегій розвитку ресурсу. Цим і зумовлено використання префікса (со), який означає об’єднання та партнерство, як основу роботи над онлайн-архівом. Ми запропонували колегам із Харківської муніципальної галереї підготувати добірку робіт, що стосуються концептуальних практик у творчості Вагрича Бахчаняна та Бориса Михайлова.

Ба більше, важливою складовою нашої діяльності є пошук і публікація робіт і документів із приватних колекцій. Ми сподіваємося, що це сприятиме дослідженням, появі критичних та аналітичних матеріалів, а зручна платформа веб-сайту допоможе зацікавити ширшу аудиторію.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/1-latest-news/555-start-of-the-online-archive-art-co-archive 

Проєкт реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом і здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Об’єднанням інститутів культури країн Європейського союзу.

artcoarchive@gmail.com
https://www.facebook.com/artcoarchive
+380931499064