Виставка “Актуальність пам’яті”

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка “Актуальність пам’яті”

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 23 грудня 2010 до 19 січня 2011 року проводить виставку “Актуальність пам’яті”.

Ставлення євреїв з великих українських (а також, імовірно, білоруських і польських) міст до своїх предків з містечок можна порівняти зі ставленням дітей до батьків. Перше і, особливо, друге покоління мешканців мегаполісів ставилися до “містечкових”, як тенейджери до “предків”: дещо зарозуміло і з певним соромом. Але минає час і стає дедалі зрозуміліше, що глибина і спектр почуттів та ідей мешканців штетлів унікальні. Тоді сучасні городяни, як убілені сивиною колишні діти, починають з гордістю згадувати своє коріння, віднаходячи актуальні відповіді на одвічні питання.

На виставці, що відкривається в МСMО, ми, за допомогою приватних колекціонерів і галерей, спробували зіставити сприйняття побуту єврейських містечок художниками початку ХХ століття з аналогічними творами найсучасніших одеських авторів.
Твори відомого одеського художника Соломона Кишинівського (1862-1942), інших професійних майстрів, чудові замальовки з єврейського Меджибожа та інших містечок, виконані невідомими, але, безумовно, талановитими авторами, є сусідами з роботами Олександра Ройтбурда, Божидара Міловича та ін.
Що найбільш актуально в старих роботах для сучасних художників?
– Віра і людяність мешканців містечка.
А. Ройтбурд передає це з м’якою іронією, Б. Міловіч – з певним трагізмом, а І.Островський – здивуванням і бажанням увійти в той світ, що минув.
Об’єднує представлені експонати гравюра Марка Шагала “Нові країни” (1968). Це мрія про мандри, які чекають на жителів зникаючих штетлів, у яких дух містечка завжди зміцнить, захистить і допоможе перемогти.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/1-latest-news/341-msio-presents-the-exhibition-the-relevance-memory

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки відбудеться в Музеї сучасного мистецтва Одеси 23 грудня о 16:00.

Виставки відбудеться з 23 грудня 2010 до 19 січня 2011 року.