Виставка “ІОСИФ І ЙОГО КАРТИНИ”, присвячена творчості Йосипа Островського

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка “ІОСИФ І ЙОГО КАРТИНИ”, присвячена творчості Йосипа Островського

Основу експозиції складають роботи, надані сином Майстра, а також роботи з приватних колекцій, які раніше не експонувалися. Крім творів І. Островського експонуються біографічні матеріали, а також огляд численних виставок його робіт у різних країнах і публікацій про його творчість.

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний”, з 22 липня до 24 серпня 2010 року проводить виставку “Йосип і його картини”, присвячену творчості Йосипа Островського (1935-1993 р).

Йосип Островський із плеяди талановитих, яскравих і успішних випускників Греківки середини 60-х. Перерахування його вчителів і однокурсників перетворюється на перелік тих, хто уособлює одеську школу живопису. Але в цьому ряду в Островського особливе обличчя. Під час примусової асиміляції та державного антисемітизму він зміг усвідомити своє єврейське коріння, присвятити свою творчість вивченню, опису та міфологізації своєї національної культури, не впадаючи у вузький націоналізм і залишаючись цікавим для людей усіх національностей. Свій “єврейський цикл”, що розтягнувся майже на 20 років, він перетворив на роздуми і монолог про загальнолюдські проблеми.

Що стосується живописної техніки, то це справжня одеська школа з повагою до форми і кольору. Одеська тонкість колірних стосунків, цілісна і недробима форма, стійкий, міцно скомпонований світ ідеально пасують до іудейських образів Островського.
Основу експозиції складають роботи, надані сином Майстра Меїром Островським. Як прийнято в МСМО, для проведення ретроспективної виставки художника такого масштабу ми постаралися залучити галереї та приватних колекціонерів. Хочеться відзначити, що поряд з одеситами, для експозиції надали свої роботи колекціонери Дніпропетровська. Крім творів І. Островського експонуються біографії художника.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/279–l-r-

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки відбудеться в Музеї сучасного мистецтва Одеси 22 липня о 17:00.

Виставка “Йосип і його картини”, присвячену творчості Йосипа Островського триватиме з 22 липня до 24 серпня 2010 року.