Виставка Мирослава Кульчицького “Праворуч і ліворуч від тексту”

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка Мирослава Кульчицького “Праворуч і ліворуч від тексту”

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний”, з 21 липня по 17 серпня 2011 року проводить персональну виставку Мирослава Кульчицького “Праворуч і ліворуч від тексту”.

Праворуч і ліворуч від текстів, що оточують нас, Мирослав Кульчицький розміщує свої коментарі, що розширюють та інтерпретують контексти першоджерела, провокують ситуацію пошуку глядачем прихованих смислових домінант.
Основним першоджерелом своїх робіт (деякі з яких створені у співавторстві з Вадимом Чекорським), представлених на виставці, М. Кульчицький обрав сучасні мас-медіа. Активне використання медійних штампів характерне для експонованих творів.

Автор досліджує, наскільки далеко простягається наша віра в кінематографічну умовність. Він трансформує стереотипи, притаманні локальним медійним контекстам, і включає їх в інтелектуальну гру, вибудувану за власними правилами, конструюючи якісно нові твори з уже існуючих. Це провокування “детективної” ситуації для пошуку глядачем прихованих смислових домінант через комп’ютерне опрацювання кадрів із фільму та розміщення їх у потрібному порядку; “нашаровування” фрагментів із двох кінофільмів для виявлення “ступеня умовності” репродукованого епізоду; змішання “високої” культури з “низькою”, наприклад, завдяки супроводу поданих поза контекстом відеофрагментів із попсовими саундтреками. Парадоксальний синтез фрагментів мас-медійної реальності та смислові повороти, спровоковані художником, надають глядачеві можливість вільно інтерпретувати побачене.
Новий етап творчості М. Кульчицького характеризується збільшенням його інтересу до соціальних процесів в Україні, їхніх больових точок: тотальної корупції, культурної нетерпимості, театральності політики, бідності тощо.
Особливий інтерес, поряд із банальними “вправами” на тему корупції, що вже стали банальними, становить тема соціальної безвідповідальності, яку автор розробляє останні 2 роки. Саме вона є наслідком відсутності в нашій країні громадянського суспільства і першопричиною нереальності позитивних трансформацій.

Загалом, як нам здається, представлена виставка досить повно ілюструє творчість глибокого і не по-одеськи серйозного сучасного художника.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/364-left-and-right-of-text 

Великі Вони, фрагмент
Великі Вони
Blow-Up
Живопис Лейсі
Відчуйте різницю 2011
Що вони можуть зробити з конем
Глибока глотка
Дай