Виставка творів Сергія Ликова “Вибране”

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка творів Сергія Ликова “Вибране”

ВИБРАННЕ
Сергія Ликова
Прес-реліз

Якщо ти зумів зосередити свою увагу на тих образах,
що випливають із темряви самі, а не підбурювані твоїми
тривогами і турботами – удача супроводжує тебе.
С.Ликов

21 жовтня 2010 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний”, відкривається велика ретроспективна виставка творів художника Сергія Ликова – знакової фігури для сучасного одеського мистецтва.
“Нова хвиля” 90-х, постмодернізм – ці поняття назавжди увійшли до переліку значущих фактів одеської культурної традиції, а їхня історія неможлива без Сергія Ликова.
Образи, створювані С. Ликовим, глибоко індивідуальні. Їхній сенс і значення трансформуються у вільному польоті “вільної асоціативності” та інтерпретації, створюючи єдине смислове поле, що поєднує різні часи, стилі, культури та міфи. Дія більшості творів розігрується подібно до сцен постановки в японському театрі – в обмеженому просторі, в безпосередній близькості від глядача. При цьому, важливу роль відіграють маски і жести персонажів, що створюють додаткові акценти і можливість нескінченної безлічі інтерпретацій. Автор присутній, але не дозволяє собі заважати споглядати і трактувати сенс творів. Глядач вільний, він може побачити, відчути, логічно додумати; і кожен варіант трактування матиме право на життя.
Це і є сучасне мистецтво, актуальне в епоху радикального плюралізму. У творах С.Ликова дуже мало іронії, тим паче сарказму, таких милих і, навіть, обов’язкових у більшості українських художників, які вважають себе сучасними. Ймовірно, це пов’язано з глибокою культурою автора. Йому є чим поділитися з глядачем і не треба “грати в КВК” (за його визначенням), щоб заглушити наші запитання про Сенс Творчості.
Філігранна техніка є ще однією унікальною особливістю творчості С.Ликова. Вона не тільки дає змогу глибше заглибитися в складні асоціації та інтерпретації художника, а й зрозуміти – це всерйоз, тут не пропонують легке проведення часу осторонь від реального світу.
На виставці представлені вибрані роботи художника за 25 років плідної творчості. Вони потішать поціновувачів ще однією можливістю зануритися у світ зосереджених думок і тонких почуттів.

Натюрморт Сергій Ликов, 75х145, 2010 р., полотно, олія
Дороги.Небесні двірники Сергій Ликов, 125х190, 2005 р., полотно, олія
Бронзовий релікварій (триптих). Сергій Ликов,150х200.х3, 1987, полотно, олія
Бронзовий релікварій (триптих). Сергій Ликов,150х200.х3, 1987, полотно, олія
Бронзовий релікварій (триптих). Сергій Ликов,150х200.х3, 1987, полотно, олія
Бронзовий релікварій (триптих). Сергій Ликов,150х200.х3, 1987, полотно, олія
Центральний зал виставки
Один із залів виставки