Виставка видатного одеського художника Юрія Коваленка “Вибране”

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка видатного одеського художника Юрія Коваленка “Вибране”

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний”, з 9 квітня по 10 травня 2011 року проводить виставку творів видатного одеського художника Юрія Коваленка “Вибране”, присвячену 80-річчю Майстра та третій річниці заснування МСМО.
Місце, яке займає Юрій Андрійович Коваленко в історії одеського мистецтва, унікальне. Він зміг у космополітичній і скептично-реалістичній Одесі створити цілий світ фольклорних легенд і фантастичних образів. І не тільки створити, а й зробити глядачів союзниками і шанувальниками, переконати всіх, що для нашого Міста це органічно і необхідно.
На відміну від робіт численних шанувальників фольклору (значною мірою сільського), це – роботи жителя сучасного мегаполісу. Їм притаманна іронія, яка не щадить нікого, зокрема й автора. Захоплення фольклором ніколи не приховує від художника трагедизм і убогість деяких персонажів.
Живопис Ю. Коваленка експресивний і драматичний. У шаленому вихорі його творів постійно видно нескінченний кругообіг життя й образів. Розглядаючи життя як фантастично різноманітний театр, Майстер став його режисером і актором, захоплюючи глядачів у цю фантасмагоричну стихію.
Виставка, що відкривається в МСMО, покаже масштаб Художника “з Тираспольської вулиці”.

Курування виставки Андрієм Коваленком (молодим, але досить відомим, художником) забезпечило високоякісний відбір експонатів. Поряд з живописними роботами Ю. Коваленка, що часто репродукуються і експонуються, будуть представлені твори з приватних колекцій, мало знайомі одеському глядачеві. Експонати виставки ілюструють всі етапи і напрямки творчості Ю. Коваленка. Великий інтерес представляють скульптури з дерева та інших матеріалів.

Виставка розміститься в найкращих залах Музею.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/351-msio-introduce-kovalenko-expo-select 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття виставки відбудеться о 17:00 9 квітня 2011 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси за адресою: пер. Сабанський, 4-а.

Виставка триватиме з 9 квітня по 10 травня 2011 року.