Арт-проект про авангардну моду 90-х «Перекройка»

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Арт-проект про авангардну моду 90-х «Перекройка»

29 серпня о 19:00 у виставковій залі МСМО відкривається «Перекройка» — масштабний проект про моду та соціальні зміни. До експозиції включені зразки авангардної моди Одеси періоду 1988-1998 років, фотографії та відео того часу.

Є мода імен — і є мода часів. Вважається, що мода імен описує стрижневі, глобальні віхи у розвитку культури. На противагу їй мода часів розповідає локальні, дуже місцеві та субкультурні історії, описує смаки, почуття і бажання конкретних людей, що живуть у певному часі та просторі. І такі історії цікавлять нас усе більше.

Співкуратором проекту стала Зоя Звиняцьківська — критик та історик моди, куратор виставки «In Progress. Дрес-код України доби Незалежності» (Мистецький Арсенал, 2017) та автор книги In progress. Fashion of Ukraine since 1991. Дослідження виходить друком восени, і у ньому є сторінки, присвячені одеському модному авангарду.

«В історичні моменти, коли старий уклад помирає, а новий стрімко народжується, і виникає авангардна мода. Її функція — розширення меж прийнятного, ревізія та демонтаж усталених традицій, а також демонстрація нових горизонтів. Важко уявити краще місто для авангарду, ніж Одеса — місто із власним яскравим стилем, особливою енергетикою і зухвалим характером, місто, в якому одяг традиційно є найважливішою формою самопрезентації», — пояснює Зоя Звиняцьківська передісторію проекту «Перекройка».

На власні очі побачити, як мода відгукувалася на соціально-політичні катаклізми, ви зможете з 29 серпня по 13 жовтня у Музеї сучасного мистецтва Одеси. В основу експозиції покладено колекції дизайнерів Ірини Дратви і Володимира Уманенко, робота модел’єра Вані Реня, також фотографії Юрія Бойко, Андрія Москвичева й Олександра Шевчука.

Музей сучасного мистецтва Одеси дякує за підтримку Мистецький АрсеналБудинок Клоунів і Модельне Агентство TEFFI Одеса.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратори арт-проекту «Перекройка» — Тетяна-Маргарита Сюй, Зоя Звиняцьківська.

Виставка триватиме з 29 серпня по 13 жовтня у Музеї сучасного мистецтва Одеси.