Ретроспективна виставка Володимира Стрельнікова «Камень, который отвергли строители»

Без рубрики

Ретроспективна виставка Володимира Стрельнікова «Камень, который отвергли строители»

26 жовтня о 17:00 у виставковій залі МСМО (вул. Леонтовича, 5) відбудеться вернісаж виставки до 80-річчя Володимира Стрельнікова «Камень, который отвергли строители» за участю художника.

Один із засновників і активний учасник нонконформістського руху в Одесі, Володимир Стрельніков з 1979 року живе і працює в Мюнхені, Німеччина. Художник емігрував під тиском радянських спецслужб, які переслідували його, у тому числі, за організацію легендарних «квартирних» виставок.

«Що ж у цьому камені було такого, що будівники комунізму вигнали його за межі свої? Ймовірно, — внутрішня структура його не прогиналася під цю хибну систему», — так давній друг і колега Володимир Наумець сказав про Стрельнікова в есе, написаному на прохання музею. Есе настільки точно відобразило особистість і творчість художника, що його заголовок став назвою виставки, а численні цитати розміщені на стінах експозиції.

Іншою знаковою датою 2019 року, неподільно пов’язаною із творчістю Стрельнікова, є 40-річчя з дня оприлюднення першого каталогу, присвяченого сучасному мистецтву України. Абсолютно неможливо уявити собі публікацію такого роду в СРСР — каталог «Сучасне мистецтво з України» виданий у Мюнхені в обхід радянської цензури.

Одним із головних ініціаторів цього видання став Володимир Стрельніков, передмову до нього написала Мирослава Мудрак. Каталог вийшов трьома мовами — французькою, англійською та українською — одним виданням, відносно невеликим накладом. Сьогодні оригінали видання є бібліографічною рідкістю. Один з екземплярів зберігається у фонді МСМО і буде представлений в експозиції.

У виставці використані експонати з фондів МСМО, а також роботи, надані друзями і постійними партнерами музею: родиною Верник, колекціонерами Євгеном Голубовським, Євгеном Деменком, Анатолієм Димчуком, родиною Костіних, Віктором Маринюком, Віталієм Оплачко.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

У рамках експозиції запланована широка освітня програма.
Виставка діятиме до 19 січня 2020 року.