Федор Тетянич (Фрипулья) «Безмежжя Я»

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Федор Тетянич (Фрипулья) «Безмежжя Я»

З 23 липня до 23 серпня в Музеї сучасного мистецтва Одеси пройде виставка “Безмежжя Я” київського художника, яскравого представника мистецького андерграунду Федора Тетянича, він же Фрипулья (1942-2007).

Федір Тетянич – представник неофіційного мистецтва, живописець, монументаліст, графік, скульптор, літератор, винахідник і один з найперших і найяскравіших перформерів у СРСР. Він влаштовував неймовірні вистави, писав тексти, видавав книжки, створював монументальні роботи та біотехносфери, що мали б врятувати людство в разі вселенської катастрофи. Художник, який буквально випередив час своїми екологічними ідеями в мистецтві.
Саме слово “Фріпулья” включає в себе ім’я художника “Федір”, слова “пульсар” і “кристал”. “Фріпулья” – це нескінченність. Це – вічна пульсація Всесвіту.

Тетянич говорив: “Вважаю все своє життя одним єдиним перформансом, у якому я на планеті Земля і взагалі в нескінченності вибудовую своїми творами та їх розповсюдженням засобами масової інформації єдину гігантську інсталяцію “БІОТЕХНОСФЕРА ФРІПУЛЬЯ”. Філософсько-естетичне вчення “ФРІПУЛЬЯ” стало основою своєрідного виду мистецтва, суть якого полягає у продовженні до нескінченності людського та всепланетарного життя.

Глобалізм і тяга до авангарду дивовижним чином поєднувалися з національними традиціями, релігією та підкреслено екологічною самосвідомістю. Федір Тетянич представник справжнього андерграунду, герой естетичного спротиву радянській офіційній культурі. Художник часто використовував категорії “вічність” і “нескінченність” у своїх роботах. “Безмежжя Я” – авторський вислів художника, що став назвою однойменного проєкту. На виставці буде представлено різнобічний доробок Федора Тетянича, чия художня практика напрочуд всеосяжна. Уперше будуть показані роботи з еротичної серії художника, а лейтмотивом проєкту стануть космічні ідеї, які можна охарактеризувати словами автора, що виступав проти “сірості в житті та мистецтві, проти песимізму, байдужості та грубості”.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/575-fedor-tetyanich

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратор – Андрій Сігунцов

У рамках проєкту заплановані лекції, майстер-класи та відеопокази про які можна буде дізнатися на сторінках соцмереж МСМО.

Виставка триватиме з 23 липня до 23 серпня.