Фотовиставка «Культ» Лізи Коваль

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Фотовиставка «Культ» Лізи Коваль

5 липня о 19:00 у виставковому залі Музею сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5) відкривається виставка фотографа Лізи Коваль «Культ». В експозиції будуть представлені роботи різних жанрів, створені за 20 років творчої діяльності.

У своїх творах автор схоплює моменти випадкової гармонії, продовжуючи їхнє життя за допомогою об’єктива. «Не дивлячись на те, що поняття абсолюту знаходиться за межами людського розуму, це не означає, що його немає і його не можна прагнути», — пояснює свій підхід Ліза Коваль. Ця ідея стала своєрідним життєствердним особистим культом художниці і втілюється у її творчості.

Ранній період представлений постановочною вуличною фотографією. При цьому процес постобробки зображення зводився до мінімуму завдяки ретельній побудові композиції на зйомці.

В експозиції також демонструватимуться чорно-білі фотографії у жанрі ню. Вони не тяжіють до еротичності, а скоріш звертаються до класичної естетики античної скульптури, яка є джерелом натхнення художниці.

«Виставка Лізи Коваль задумувалася давно. Частину робіт ми експонували у паралельній програмі Одеської бієнналі, інші демонструватимуться вперше», — розповідає куратор виставки Тетяна-Маргарита Сюй.

Назва виставки «Культ» означає ідею відданості автора власній естетичній концепції. Чи то постановочна фотографія, репортаж або ню, основна задача художниці — спробувати втілити ідею краси у кожному окремому випадку. Не дивлячись на те, що у сучасному мистецтві естетичні завдання часто не є першорядними, культ краси був і залишається важливою частиною культури. Сьогодні визначення прекрасного має все більш розмиті межі. Замість загальноприйнятих приходить цінність індивідуальних відмінностей. Фотограф Ліза Коваль проводить власне дослідження цих меж і пропонує свій погляд на задану тему.

Довідка

Ліза Коваль — український фотограф, сценарист і продюсер. Професійно почала займатися фотографією у 15 років. Швидко здобула популярність завдяки участі у творчих проектах та комерційних зйомках. З 2010 року знімає в основному ню. Її чорно-білі роботи у цьому жанрі стали частиною індивідуального мистецького почерку. Сьогодні Ліза більше зайнята у кіновиробництві. Фотографії і короткометражні фільми автора з успіхом беруть участь у виставках та кінофестивалях в Україні, Франції, Туреччини та Естонії.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкривається виставки відбудеться 5 липня о 19:00 у виставковому залі Музею сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5).

Вхід на відкриття вільний.

Виставка триватиме до 11 серпня.