ЛИХІ 90-ті

Без рубрики / Виставки / Всі новини

ЛИХІ 90-ті

Музей сучасного мистецтва Одеси з 18 травня по 3 липня 2016 року представляє проєкт куратора Вікторії Великодоменко “Лихі 90-ті”.

Сьогодні нерідко можна почути фразу «в Україну повернулися 90-ті». Це стосується не тільки, вірніше не стільки модних тенденцій, скільки стану країни та суспільства загалом: відстоювання державою права на незалежність (в умовах війни!); економічна та політична кризи; корумпованість влади; рекет, тільки обгорнутий вже в гарний фантик; процес зміни поколінь – Покоління Google змінило Покоління Пепсі; співіснування «надії на краще майбутнє» та «невизначеності»… Нам знайомий цей стан.

Можливо, тому зараз стало модно робити реінактмент виставок 90-х. Це був лихий час становлення нових видів та форматів мистецтва на тлі історичного перелому. Час, коли все відбувалося вперше – перший кураторський рух; перший досвід роботи з експозиційним простором як невід’ємною частиною виставки; перша поява на одному майданчику молоді та старшого, але не менш провокативного, покоління; перші гранти; створення перших мистецьких інституцій сучасного мистецтва; зародження арт-ринку.

В Одесі мистецький процес 90-х був безпрецедентно активним. Учасники цього процесу намагалися змінити місцеву соціо-культурну ситуацію за допомогою нових видів мистецтва (інсталяція, відеоінсталяція, відео), “іншого” живопису та нового “проектного” підходу до експозицій.

Нового художника 90-х можна порівняти з героєм В. Пєлєвіна Вавіленом Татарським, що адаптує рекламу зарубіжних товарів до вітчизняної ментальності, і потім творцем телевізійної реальності, що заміщає навколишню реальність. Одеські автори створювали “західні” роботи з огляду на локальний контекст і залучали глядача у свою віртуальну реальність у реальному просторі.

Проєкт “Лихі 90-ті” – не просто реконструкція виставкової діяльності в Одесі, а не лише бажання відтворити атмосферу того часу. Це спроба побачити одеське мистецтво 90-х у контексті сьогоднішнього життя, надати йому нового сенсу. І хто знає – може “вчорашня” віртуальна реальність сьогодні стала реальністю?

На виставці будуть представлені найрепрезентативніші проєкти 90-х. На жаль, простір Музею не зможе вмістити все, що було створено одеськими митцями у цей час. Ми постараємося висвітлити події, які не увійшли до експозиції проєкту, у соціальних мережах. Тому, окрім обов’язкового відвідування Музею, слідкуйте за сторінкою у Facebook.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/527-dashing-90-s

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Запрошуємо на відкриття проекту «Лихі 90-ті» 18 травня 2016 року о 18:00 у Музей сучасного мистецтва Одеси за адресою: вул. Бєлінського, 5.