Виставка сучасного литовського текстилю «ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА-ТЕКСТИЛЬ»

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка сучасного литовського текстилю «ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА-ТЕКСТИЛЬ»

У рамках наймасштабнішого спільного міждержавного проекту Литви та України «Литва-Україна. Культурне партнерство 2016» у Музеї сучасного мистецтва Одеси (8 липня–15 серпня) відбудеться унікальна виставка сучасного литовського текстилю «ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА ТЕКСТИЛЬ».

Метою виставки «ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА ТЕКСТИЛЬ» є демонстрація синергії текстилю та сучасних медійних засобів та технологій. Представлені на виставці роботи свідчать, що погляд на текстильне мистецтво змінився – воно стало інтегральною частиною сучасного мистецтва. Традиційно текстиль розглядається як прикладне мистецтво, яке плекалося протягом століть, в якому виняткова увага приділялася його функціональності, матеріалам та техніці. У контексті цієї виставки текстиль є однією з форм прояву, що визначають емоційну та інтелектуальну навіюваність мистецьких творів.

Поєднання всіх засобів вираження у творчості визначається домінуючою у ньому ідеєю. Текстиль у цьому випадку є одним із багатьох можливих медійних засобів, які розкриваються у синтезі з фотографією, анімацією, відео та мистецтвом медійних засобів. Експозицію складають роботи наших днів: зразки поєднання класичного ткацтва та цифрового друку, об’єкти, інсталяції, документація перформансів та артефактів. Тут ви не знайдете традиційних зразків текстилю, проте зберігається основний зв’язок із матеріалами, структурами, орнаментами, а також з етнокультурою.

Проект «Литва-Україна. Культурне партнерство 2016» покликане не лише представити українській аудиторії різноманітну та багатогранну литовську культуру, а й зміцнити культурні зв’язки, підтримати та сприяти розвитку тісної співпраці та обміну досвідом між двома державами. Протягом 2016 року в рамках проекту українці знайомляться з такими проявами литовської культури, як фотографія, архітектурний дизайн, література, музика, театр, мистецтво та мода.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/528-exib-textil

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

ОРГАНІЗАТОРИ: Інститут проблем сучасного мистецтва Національної Академії мистецтв України, Дніпропетровський художній музей, Музей сучасного мистецтва Одеси, Вільнюська академія мистецтв, Інститут культури Литви.

Куратор: Егле Ганда Богданене.

Представлені на виставці художники: Лайма Оржякаускене, Моніка Жалткаускайте-Грашене, Ліна Йоніке, Северія Інчіраускайте-Кряунявічене, Олена Шкулене, Юрате Пятрушкявічене, Егле Ганда Богданене, Лаура Павілонітє, Лаура Павілонітє-, Інчіраускас, Лаура Мотеюнайте, Артурас Морозовас.

ВИСТАВКА СУЧАСНОГО ЛИТОВСЬКОГО ТЕКСТИЛЮ «ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА-ТЕКСТИЛЬ»: Вернісаж виставки відбудеться 8 липня о 18.00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси.

ЛЕКЦІЯ «АКТИВНИЙ ТЕКСТИЛЬ» І МАЙСТЕРНЯ: Лекція та творча майстерня з проф. Егле Ганда Богданене відбудуться 9 липня о 18:00. у Музеї сучасного мистецтва Одеси.