МСМО проводить виставку живопису Серафима Чаркіна

Без рубрики / Виставки / Всі новини

МСМО проводить виставку живопису Серафима Чаркіна

У широкому, досить різноманітному і суперечливому явищі сучасного образотворчого мистецтва Одеси, творчість Серафима Чаркіна утвердилася як самоцінна і глибоко індивідуальна, спрямована на дбайливе і вдумливе осмислення класичних традицій початку ХХ.

Музей сучасного мистецтва, за підтримки АБ “Південний” з 26 вересня 2008 року проводить виставку одеського художника Серафима Чаркіна.

С. Чаркін, випускник живописно-реставраційного відділення Ленінградського художнього училища імені В.А.Сєрова. Був старшим художником-реставратором Одеського художнього музею. Брав участь у численних вітчизняних і зарубіжних виставках. Роботи С. Чаркіна знаходяться в приватних колекціях відомих політиків і акторів.

У широкому, досить різноманітному і суперечливому явищі сучасного образотворчого мистецтва Одеси, творчість Серафима Чаркіна утвердилася як самоцінна і глибоко індивідуальна, спрямована на дбайливе і вдумливе осмислення класичних традицій початку ХХ століття.
Часто зображуючи музикантів, митець свою творчість також уподібнює емоційній та натхненній грі на фортепіано, де ноти замінюють фарби та форми. У його роботах вдало сплетено абстрактне з реальним.

Відчуття імпровізації, вільного дихання постійно присутнє під час перегляду картин. Тут видно коріння від французького Салону до російського кубофутуризму, від південноросійської школи до декоративності “Блакитної троянди”. Оскільки все пропущено автором через себе, проспівано своїм голосом – цей живопис співзвучний нашому часу.
Одночасно з відкриттям виставки Серафима Чаркіна, продовжуючи традицію знайомства одеситів з творами класиків світового мистецтва ХХ століття, Музей експонує літографії Сальвадора Далі, надані одеським колекціонером Євгеном Деменком.
Відвідувачам буде представлена оновлена основна експозиція музею. Зокрема, створено персональну залу Юрія Коваленка, в якій, поряд із роботами, що були в музеї, буде виставлено картину “Зима в Прилуках. Канікули. 1982 рік”. Цю чудову велику роботу (1,3 м х 1,5 м), яка раніше ніде не експонувалася, випадково знайшов і подарував музею син художника (молодий художник Андрій Коваленко).

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/187-2010-02-16-19-25-00