На базі МСМО відкривається експериментальний центр Muzeon

Без рубрики / Виставки / Всі новини

На базі МСМО відкривається експериментальний центр Muzeon

21 грудня о 18:00 на базі МСМО відкриється незалежна платформа для взаємодії молодих художників, критиків і дослідників. Експериментальний центр Muzeon почне роботу з виставки скульптора Василя Дмитрика «Індустріальна казка».

Для створення робіт Василь Дмитрик використовує знайдені на території колишнього судноремонтного заводу (СРЗ-2) дерев’яні моделі і форми для лиття. В різній мірі художник трансформує ці об’єкти, посилаючись на особистий досвід і культурну пам’ять данного місця. Виставка працюватиме до 2 лютого 2020 року.

Окрім експозицій, Muzeon може трансформуватися у камерний лекторій чи майданчик для експериментальних музичних подій. Іде активна робота над облаштуванням читального залу відкритої бібліотеки. Музейна бібліотека вже має більш, ніж 700 каталогів та книг з візуального мистецтва, і буде доповнена новими виданнями. Вхід до Muzeon’у буде вільним із можливістю лишити в спеціальному боксі будь-яку суму на підтримку експериментального центру.

«Музей сучасного мистецтва Одеси не вперше створює молодіжний простір для художників і кураторів. Ми стояли у витоків «Чайної фабрики», п’ять років на базі МСМО працювала концепт-лабораторія «Артерія» під керівництвом Роми Громова. Такий підхід — давати повну свободу молодим кураторам на базі інституції — себе виправдав, тому ми відкриваємо Muzeon для наступного покоління художників», — розповів директор МСМО Семен Кантор.

Відкрита бібліотека й експериментальний центр Muzeon розташовується у підвальному приміщенні основної будівлі музею. Середовище для взаємодії молодих художників, критиків і дослідників наступного покоління формує куратор Володимир Чигринець. Він так описує свій підхід до створення Muzeon’у:

«У першу чергу, ми створюємо майданчик, де молоді художники можуть реалізовувати свої проекти, спілкуватися, співпрацювати. Також за допомогою Muzeon’у хотілося б познайомити нову спільноту із колекцією музею і, можливо, побачити її з іншого ракурсу. Експериментальний центр має стати точкою, куди можна прийти і знаходитися там, як у власному знаковому місці».

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Відкриття експериментального центру Muzeon і виставки Василя Дмитрика «Iндустрiальна казка» відбудеться 21 грудня о 18:00 за адресою вул. Леонтовича, 5. Вхід вільний.

Сторінки Muzeon у соцмережах:   Facebook    Instagram