Нічне новосілля Музею сучасного мистецтва Одеси

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Нічне новосілля Музею сучасного мистецтва Одеси

Дорогі друзі!

МСMО знову переїжджає. Тепер, імовірно, дуже надовго. Новою адресою Музею незабаром буде: м. Одеса, вул. Белінського, 5.

Дата початку нового життя МСMО обрана не випадково, це не пов’язано з підписанням усіх необхідних документів або завершенням ремонту – облаштовуватися ми будемо ще довго.

Просто МСMО долучився до святкування Міжнародного дня музеїв та проведення Європейської ночі музеїв.

Для нас (і, сподіваємося, для вас) це буде найпам’ятніше святкування Ночі музеїв – адже о 21.30. 18 травня 2013 року ми відкриваємо новий Музей, а точніше його нову будівлю! Ми сподіваємося, що нам вдасться створити тут повноцінний Центр сучасного мистецтва в класичному розумінні цього терміна.

Нова історія цієї пам’ятки архітектури починається з виставкового проекту Мирослава Кульчицького “Соціальний магнетизм” та виставки Людмили Ястреб і Віктора Маринюка.

5 червня в рамках Міжнародного джазового фестивалю буде презентовано унікальну мультимедійну інсталяцію всесвітньо відомого музиканта і фантастично різнобічного автора Володимира Тарасова “Шістдесяті”.

Усі ці проєкти обрані не випадково. Ми в’їжджаємо в не простий, новозбудований об’єкт із переліку НБТІ. Це будинок зі своєю історією. Пам’ятка архітектури. Він побудований одним із найвідоміших одеських архітекторів – Юрієм Мелентійовичем Дмитренком 1906 року для С. Гіжицького – жителя тієї, класичної, Одеси, якої незабаром не стало, але символи однієї з лож вільних каменярів – масонів, назавжди залишилися на його фасаді. Ми не знаємо, що, або хто, знаходився в цій будівлі до Війни, але після тут розміщувалися контррозвідка ВМФ СРСР, консульство Болгарії, Одеське відділення Спілки письменників, Рада із захисту миру та офіси різних фірм.

У 1982 році тут відбулася одна з перших офіційних виставок (уже покійної) Людмили Ястреб. Ходить багато легенд про контакти художників із тимчасовими мешканцями цієї будівлі. Але сьогодні, як нам хочеться сподіватися, починається нове життя, а точніше, повертається старе – в цей будинок повертається нормальна Одеська Культура – художники повертаються!

Вони повертаються не для того, щоб усе зруйнувати – мешканців і тіні минулого треба поважати. Ми сподіваємося, що Мистецтво – найкращий спадкоємець традицій. Як написано в одному з плакатів, знайдених нами серед документів, залишених Радою захисту колишнього світу, “Світ це культура”.

Про це виставки, що чекають на вас 18 травня!

Приходьте в нову будівлю Музею сучасного мистецтва Одеси за адресою: вулиця Бєлінського, 5 o 21:30.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/446-night-in-msio