Нова виставкова зала відкривається проєктом «Музика сфер»

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Нова виставкова зала відкривається проєктом «Музика сфер»

Музей сучасного мистецтва Одеси разом з міжнародним фестивалем Odessa Classics представляють проєкт «Музика сфер». В основу експозиції лягли роботи одеського художника Олега Соколова. Куратори — Фелікс Кохріхт і Семен Кантор.

30 травня о 19:00 МСМО запрошує відсвяткувати новосілля у радикально оновленій виставковій залі й ознайомитися з експозицією. 

Олег Соколов (1919 – 1990) — одеський художник-авангардист, зачинатель неофіційного мистецтва Одеси 50-80-х років ХХ століття. Дослідник феномену кольоромузики, він був засновником та концептуальним натхненником Клуба імені Чюрльоніса «Колір, музика, слово». Про нього писали розгромні статті у радянських газетах, у його квартирі проходили авангардні виставки та концерти, він створював навколо себе поле інтелектуальної та моральної свободи.

У МСМО демонструватимуться роботи створені художником у різні роки. Є серед них твори, присвячені музиці, а також фігуративні та абстрактні композиції, засновані на складних асоціаціях, які занурюють глядача в авторський світ ідей та образів.

Журналіст та куратор Фелікс Кохріхт: 

«Вишуканість та природність, складність та ясність, аристократизм та демократичність були однаковою мірою властиві і Олегу Аркадійовичу персонально, і його роботам — графіці, віршам, філософським роздумам, завжди новаторським, сповненим Світлом, Кольором і Музикою».

Окрім робіт із фонду МСМО, твори Соколова зі своїх зібрань надали відомі колекціонери з Києва та Одеси: Лариса Акименко, Денис Волошин, Євген Деменок, Едуард Димшиц, Леонід Комський, родина Костіних, Дмитро Педаховський, Петро Розенкранц, В’ячеслав Стоянов. Завдяки їхній підтримці вдалося сформувати репрезентативну експозицію.

До експозиції також включено епічне полотно Олександра Ройтбурда під назвою «Гімн демонам та героям». Картина не має прямих відсилок до конкретних персонажів та подій, проте сповнена драматизму і спонукає до роздумів.

Сокуратор виставки та директор МСМО Семен Кантор: 

«Полотно Олександра Ройтбурда зв’язує експозицію у єдине ціле, виступаючи смисловим центром виставки. Назва роботи та її настрій якоюсь мірою символізують життя та творчість Олега Соколова».

В афіші використана робота Олега Соколова «Вокруг да около».

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратори виставки — Фелікс Кохріхт і Семен Кантор.

Відкривається виставки відбудеться 30 травня о 19:00 у виставковій залі Музею сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5).

Виставка «Музика сфер» працюватиме до 30 червня 2019.